reklama

Apple si chystá technologie pro AR brýle

Apple si chystá technologie pro AR brýle
2018-04-30T17:24:26+02:00
• 30. 4. 2018

Podle patentu na sledování očí to vypadá, že Apple vyvíjí své AR brýle, které by se měly jmenovat Apple Glasses. Místopředseda smluvní společnosti Quanta, která pro americkou firmu vyrábí Apple Watch a jiná zařízení, tvrdí, že by měly být brýle dostupné na konci příštího roku. Přístroj má kódové označení T2888 a bude využívat reality Operační Systém (rOS).

Eye-tracking pomocí infračerveného světla

I když nedošlo k oficiálnímu vyjádření firmy, CEO Tim Cook se nechal v loňském říjnu slyšet, že současná technologie není dostatečně vyspělá na takový výrobek. Patentová přihláška byla podána osm dní poté, co Cookovy komentáře odhalily systém vyvinutý pro sledování očí uživatele. Samotný patent nese název „Systém pro sledování očí“ a jeho úkolem je detekovat pohyb a polohu očí uživatele na displeji, který je umístěn na hlavě. Kamery pro sledování očí na obou stranách obličeje, se používají spolu s NIR (near-infrared) kamerami, infračerveným světlem a zrcadly.  Ty odráží infračervené světlo zpět ke zdroji a současně umožňují průchod viditelnému světlu.

Podle popisu patentu zrcadla odráží světlo do očí uživatele. Infračervené světlo se tedy odráží od očí, od horního zrcadla až do kamer, které oči sledují. Díky tomu lze sledovat pohyb očí.

Ačkoli neexistuje žádná záruka (jako v případě patentu, který měl chránit displej iPhonu), že se technologie uvedená v přihlášce dostane na trh, technologie na sledování očí je důležitá pro budoucnost AR souprav.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Je mi 22 let a studuji Tělovýchovu+žurnalistiku v Olomouci. Mezi mé největší koníčky patří sport. Především ale fotbal a posilování. Rád jezdím na kole, plavu a běhám, baví mě i zimní sporty jako lyžování a hokej. Rovněž se zajímám o zdravý životní styl. Pochopitelně se zajímám i mobilní telefony.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim