reklama

Google zpřístupnil technologii nejen pro vytváření portrétních snímků

Google zpřístupnil technologii nejen pro vytváření portrétních snímků
2018-03-15T10:13:57+02:00
• 15. 3. 2018
2

Google si čas od času připraví nejen softwarovou vychytávku určenou jen pro své smartphony. Současná generace Pixelů 2 (XL) přišla s pokročilým HDR+ režim a také módem pro focení portrétů, kde dochází k rozmazání pozadí za foceným objektem.

Portrétní režim od Googlu jako open source

Portrétní režim není v současnosti ničím novým u jakéhokoliv mobilního telefonu se dvěma senzory pro focení. Avšak v případě Googlu se využívá jen jeden senzor a s použitím konvoluční neuronové sítě (CNN) dosahuje výborných výsledků. A mnohdy jsou výsledné fotografie lepší, než když použijete mobil s duálním foťákem.

Portrétní režim

Pro focení portrétů s touto technologií jste si museli zakoupit mobil přímo od Googlu a očekávali jsme, že tato novinka zůstane jen v jeho mobilech, ale skutečnost je jiná. Google se rozhodl zveřejnit část technologie jako open source, díky čemuž mohou vývojáři ze vše koutů světa použít a implementovat tento mód do svých aplikací na focení.

Samozřejmě lze očekávat, že po tomto open source mohou sáhnout i výrobci smartphonů a nabídnout podobné možnosti ve svých mobilních telefonech. Implementace sice nebude jednoduchá, ale lze očekávat, že dojde ke značnému posunu v oblasti focení portrétů u mobilních telefonů, a nebude potřeba pro tuto techniku používat dva senzory.

Samozřejmě se nabízí další možnosti využití, a to nejen pro vytváření fotografií s rozmazaným pozadím za foceným objektem. Bude tedy záležet na vývojářích, k čemu tuto technologii použijí. Více se dočtete v oficiálním příspěvku Googlu, kde najdete další informace vhodné zejména pro vývojáře.

Zdroj: xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Karel Zybal

15. 3. 2018, 11:51

Tak já to rozmazání pozadí vytvářím v grafickém editoru , ale ne každá fotka to potřebuje, otázka jedné minuty. Pokud to bude umět mobilní telefon, bude to jen dobře.

Přemysl Vaculík

VIP 16. 3. 2018, 6:16

Toto může zamířit i do softwaru pro stolní počítače, takže se celá technika může zjednodušit.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat