reklama

Google zveřejnil novinky pro Google Cloud Healthcare

Google zveřejnil novinky pro Google Cloud Healthcare
2018-03-11T13:10:31+02:00
• 11. 3. 2018

Americká společnost Google se věnuje celé řadě oblastí. Mezi oblasti zájmů patří rovněž zdravotnictví. V uplynulém týdnu právě společnost na svém blogu zveřejnila novinky Google Cloud Healthcare. A novinek není málo – došlo k představení nového API, oznámení nových zákazníků, partnerů a informací o bezpečnostních aktualizacích.

Společnost se pro oblast zdravotnictví zaměřuje na bezpečné zpracování informací, přičemž cílem je i efektivní využití nastřádaných dat pro účely umělé inteligence a strojového učení. Nově zveřejněná aktualizace Cloud Healthcare API se zaměřuje na problémy interoperability v datech zdravotnictví.

Google díky této aktualizaci umožní přijímat a spravovat klíčové typy dat z této oblasti. Takto nastřádané informace pak mohou zákazníci využít pro rozsáhlejší analýzy nebo strojové učení v cloudu. Od takto získaných informací si Google slibuje především odhalení nových postřehů, které mohou vést ke klinickým vylepšením pro pacienty.

V rámci tohoto programu spolupracují se společností i další významní partneři a školy. Google uvádí hned několik příkladů organizací, které se do tohoto programu zapojily. A tak se dozvídáme, že pro účely shromažďování dat při dosažení maximální bezpečnosti využívá Google Cloud Healthcare například Ministerstvo zdravotnictví z Chile. I další partneři se zapojili do programu Google Cloud Healthcare z podobných důvodů.

API využívají rovněž instituty MIT a Harvard, které na jeho základě vytvořili open source nástroj, který se snaží objevit nové způsoby, jak diagnostikovat rakovinu. Počet partnerů se tak postupně rozrůstá. Vzhledem k tomu, že data ve zdravotnictví jsou velmi citlivá, roste tlak na to, aby byla celá služba velmi dobře zabezpečená. A i na to Google myslí.

Google App Engine a Cloude Machine Learning Enggine splňují standardy HIPAA. Další informace si zájemci mohou od Googlu doslechnout na konaném HIMSS ( Healthcare Information and Management Systems Society).

Zdroj: blog.google

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat