reklama

Francie podala žalobu na Google a Apple

Francie podala žalobu na Google a Apple
2018-03-18T12:08:16+02:00
• 18. 3. 2018

Americké společnosti Google a Apple zneužívají začínající vývojáře a vývojářské společnosti. Tvrdí to alespoň zástupci Francie, a proto podali proti oběma společnostem žalobu. Ta požaduje uvalení pokuty 2 milionu eur pro obě společnosti. V uplynulém týdnu to oznámil francouzský ministr financí Bruno Le Maire.

Z jeho vyjádření vyplývá, že se Francii nelíbí poplatky, které musí vývojář zaplatit, aby pro danou platformu mohl vůbec vyvíjet aplikaci. To ale není jediný problém. Dle slov Le Maire mohou obě společnosti rovněž měnit smluvní podmínky dle libosti. A to je zásadní problém, který Francie v jednání obou amerických společností vidí.

Společně s touto žalobou chce Francie vyřešit legislativních mezer, které umožňují oběma společnostem vyhýbat se placení daní v zemi. Prakticky hned po zveřejnění této informace jsme se dočkali vyjádření zástupců Google.

Zástupce společnosti vydal prohlášení, kde vyjadřuje přesvědčení, že společnost nijak neporušuje francouzské zákony. Zároveň společnost skrze toto prohlášení dodala, že se velmi těší na soudní řízení. Zástupci Applu se prozatím k situaci nevyjádřili.

Pro Google se tak jedná v krátké době o další soudní spor na území Evropy. V červnu loňského roku společnost obdržela velkou pokutu od Evropské unie. I tato kauza bude zcela jistě velmi sledovaná. A my vás o dalším jejím vývoji budeme informovat.

Zdroj: androidcentral.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat