reklama

Apple představil nový iPad, hodně muziky za málo peněz

Apple představil nový iPad, hodně muziky za málo peněz
2018-03-29T11:35:42+02:00
• 27. 3. 2018

Společnost Apple právě představila zbrusu nový iPad, který nabídne 9,7 palcovou úhlopříčku displeje. Navíc disponuje podporou dotykového pera Apple Pencil. Doposud bylo pero kompatibilní pouze s tabletovou řadou iPad Pro.

Původní verze iPadu Pro taktéž nabízela 9,7palcový displej, která spolupracovala právě s Apple Pencil. O rok později však byla nahrazena větším a výkonnějším 10,5palcovým iPadem. Nyní se nový model zaměřuje hlavně na vzdělávání.

iPad

Nově představený iPad disponuje samozřejmě také technologií Touch ID, která se nachází v hardwarovém domovském tlačítku. Apple také dnešním dnem aktualizoval balíček iWork – Pages, Numbers, Keynote. Aktualizace se však týká pouze zařízení podporující Apple Pencil. Díky aktualizovanému balíčku můžete například kreslit do Pages nebo Keynote. Jedná se o speciální funkci pod názvem Smart Annotation. Bohužel však nebude dostupná ihned. 

iPad: výkonný stroj za malý peníz

Co se hardwarových specifikací tabletu týká, 9,7palcový iPad nabízí zadní 8megapixelový fotoaparát. Na přední straně zařízení se pro změnu nachází FaceTime HD kamera s bídným rozlišením 1,2 Mpx. Srdcem celého tabletu se pak stal procesor A10 Fusion, díky kterému iPad vydrží až 10 hodin na jedno nabití. O konektivitu se pak postará LTE modul s rychlostí až 300 Mbps. Dále zde najdeme GPS, kompas, podporu Apple Pencil, akcelerometr a gyroskop.

Společnost Apple také na své prezentaci demonstrovala několik možností použití Boulevard AR, které se zaměřuje na malování s iPadem, a Froggipedia od Designmate, jenž studentům umožňuje prakticky rozdělit žábu (v rámci virtuální reality). iPad bude dostupný počínaje dnešním dnem, k dispozici pak bude v příštím týdnu. Apple do nabídky přidal také zlatou variantu iPadu.

  • 200 000 vzdělávacích aplikací pro iPad
  • 1 000 000 aplikací pro iPad
  • 9,7 palců je nejvíce populární úhlopříčka

Nový iPad bude možné pořídit za 8 990 Kč. Za tuto cenu získáte 32 GB vnitřní úložiště. Středně vybavený iPad se 128 GB vnitřním úložištěm vás pak vyjde na 11 490 Kč. Pokud ale toužíte po nejdražším a nejvybavenějším modelu, tedy Wi-Fi + Cellular, připravte si 12 490 Kč (32 GB vnitřní úložiště) nebo 14 990 Kč (128 GB vnitřní úložiště).

Nutno podotknout, že v ceně není zahrnuto dotykové pero Apple Pencil. Apple prodává své pero samostatně. Cena produktu činí neuvěřitelných 2 590 Kč.

Zdroj: engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat