reklama

Apple vloni prodal nejvíce chytrých hodinek ze všech výrobců

Apple vloni prodal nejvíce chytrých hodinek ze všech výrobců
2018-02-10T15:24:42+01:00
• 10. 2. 2018
1

Apple za uplynulý rok 2017 prodal veliké množství chytrých hodinek. Celkem dokázal po celém světě rozprodat na 18 miliónů kusů Apple Watch, což je o 54 % více než v roce 2016. Do tak velikého čísla se počítají všechny tři série, které jsou stále v prodeji.

Více než polovinu prodaných kusů tvoří starší generace hodinek

Apple za rok 2017 prodal 18 miliónů kusů hodinek, jenže z nich 52 % tvořily starší generace Apple Watch 1 a 2. Třetí generace činila pouze 35 procent veškerých prodejů, což je 6,3 miliónu kusů. Z nich navíc bylo 2,4 miliónu kusů s funkcí LTE. Bohužel funkce LTE je velice omezená a funguje jen u jednoho operátora, který si uživatel sám zvolí, následně není možné přejít k jinému. Do hodinek naštěstí nevkládáte vlastní SIM kartu, ale pouze nový typ karty, který je virtuální, tedy eSIM. Nemožnost změny operátora LTE se týká zemí Velké Británie, Francie a Německa. Navíc každý vlastník Apple Watch může funkci LTE využívat jen ve vlastní zemi, za hranicemi prostřednictvím roamingu nikoli.

Za největšími prodeji v loňském roce stojí čtvrtý kvartál, kdy se prodalo 8 miliónů, díky tomu se tak stal nejprodávanějším výrobcem ze všech, kteří se věnují výrobě a prodeji chytrých nositelných zařízení.

Zdroje: canalys.com, pocketnow.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Petr Hošek

10. 2. 2018, 15:39
Android aplikace

Proč neudělaji také kulaté???

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim