reklama

Stabilní Chrome 64 pro Android – nabízí více ochranných prvků

Stabilní Chrome 64 pro Android – nabízí více ochranných prvků
2018-01-24T06:59:22+01:00
• 24. 1. 2018

Ke konci minulého roku jsme se dočkali několika zajímavých novinek ve webovém prohlížeči Chrome verze 63. Nyní vychází další verze s označení 64 a zaměřuje se zejména na zvýšení pohodlí při procházení webových stránek. Respektive některé weby dělá méně obtěžujícími.

Zásadní novinkou Chromu 64 pro Android je rozhodně zabránění v automatickém přesměrování na jinou stránku bez interakce uživatele. Konkrétně se blokace týká vložených iframe částí poskytující obsah z třetí strany, která zapříčiňuje přesměrovávání. Navíc je uživatel informován, pakliže se web o něco takového pokouší.

Dále došlo na vylepšení systému blokace pop-up oken, do čehož spadají i odkazy nebo prvky spouštějící třeba zvuk, video nebo otevírání oken. Další novinku najdeme v nastavení, kde přibyla záložka pro zvuk. Zde můžete aktivovat nebo deaktivovat zvuk na všech stránkách, přičemž lze přidat i výjimky. Ve výsledku například nebudete nikdy vyrušení automaticky přehrávaným zvukem na webové stránce.

Aktualizace na Chrome 64 pro Android by se měla objevit během dneška nebo v následujících dnech. V tuto chvíli není zatím k dispozici instalační APK balíček.

logo-app Prohlížeč Chrome – Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim