reklama

Italové získali obchodní značku Steve Jobs

Italové získali obchodní značku Steve Jobs
2018-01-02T09:20:26+02:00
• 2. 1. 2018

Když se řekne Steve Jobs, tak si každý okamžitě vybaví zesnulého spoluzakladatele a bývalého generálního ředitele společnosti Apple, který stál nejen u zrodu legendárního iPhonu. Nově v budoucnu můžeme počítat také s oblečením a módními doplňky od dvou italských návrhářů vlastnící legálně tuto obchodní značku. Firma založená teprve v roce 2012 dokonce již stihla vyhrát důležitý soudní spor proti kalifornskému Applu.

Módní podnik vlastněný bratry Vincenzo a Giacomo Barbato získal ochrannou známku od italských soudů, kteří nedali zapravdu Applu z důvodů špatné obhajoby. Americký výrobce věnoval větší pozornost firemnímu logu s typickým nakousnutím místo symbolickému názvu. Soud uvedl, že neúplné písmeno J se nepodobá nakousnutí. Proto případ byl rozhodnut ve prospěch sourozenců z Neapole.

Apple se nikdy nezajímal o registraci obchodní značky Steve Jobs až do roku 2012, kdy Italové využili obchodní příležitost ve svůj prospěch a bez jejich jakéhokoliv dohledu začali tvořit první návrhy. Bratři plánují prodávat hlavně košile, brašny nebo tolik charakteristické džíny, které se budou muset podobat oblíbeným „Leviskám“. Plány na rozšíření počítají také s elektronikou, kde mohou přinést například chytré hodinky.

Zdroj: napoli.repubblica.it

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim