reklama

Italové získali obchodní značku Steve Jobs

Italové získali obchodní značku Steve Jobs
2018-01-02T09:20:26+01:00
• 2. 1. 2018

Když se řekne Steve Jobs, tak si každý okamžitě vybaví zesnulého spoluzakladatele a bývalého generálního ředitele společnosti Apple, který stál nejen u zrodu legendárního iPhonu. Nově v budoucnu můžeme počítat také s oblečením a módními doplňky od dvou italských návrhářů vlastnící legálně tuto obchodní značku. Firma založená teprve v roce 2012 dokonce již stihla vyhrát důležitý soudní spor proti kalifornskému Applu.

Módní podnik vlastněný bratry Vincenzo a Giacomo Barbato získal ochrannou známku od italských soudů, kteří nedali zapravdu Applu z důvodů špatné obhajoby. Americký výrobce věnoval větší pozornost firemnímu logu s typickým nakousnutím místo symbolickému názvu. Soud uvedl, že neúplné písmeno J se nepodobá nakousnutí. Proto případ byl rozhodnut ve prospěch sourozenců z Neapole.

Apple se nikdy nezajímal o registraci obchodní značky Steve Jobs až do roku 2012, kdy Italové využili obchodní příležitost ve svůj prospěch a bez jejich jakéhokoliv dohledu začali tvořit první návrhy. Bratři plánují prodávat hlavně košile, brašny nebo tolik charakteristické džíny, které se budou muset podobat oblíbeným „Leviskám“. Plány na rozšíření počítají také s elektronikou, kde mohou přinést například chytré hodinky.

Zdroj: napoli.repubblica.it

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim