reklama

Instagram připravuje textové příběhy a upozornění na screenshot

Instagram připravuje textové příběhy a upozornění na screenshot
2018-01-21T14:17:47+01:00
• 21. 1. 2018
2

Společnost Instagram je již v poslední fázi testování dvou nových funkcí – textové příběhy a upozornění na snímky obrazovek (screenshoty). Takzvané textové příběhy nejsou žádnou novinkou, neboť jsou k dispozici také ve službě WhatsApp či na Facebooku.

Funkce založená na textových příbězích bude k dispozici jako další možnost, a to v dolní části kamery Stories, kde se mimo jiné nachází například Boomerang a Rewind. Uživatel bude mít v praxi možnost vybrat si hned z několika typů písem a pozadí. Služba Instagram ve výchozím nastavení nabízí jednoduché pozadí, ovšem umožňuje nahrát si i vlastní obrázek.

Funkce v podobě textových příběhů je testována již od prosince loňského roku, doposud však byla omezena pouze pro Japonsko. Podle dostupných informací se však zdá, že se funkce brzy rozšíří i mezi širokou veřejnost.

Instagram připravuje speciální upozornění

Další novinkou, kterou jsme zaznamenali, je možnost odesílání oznámení, a to v případě, že protější strana vytvořila snímek obrazovky vašeho příspěvku (v tomto případě příběhu). Služba doposud posílala oznámení pouze v případě, když jste odeslali fotografii nebo video pouze jedné osobě, nikoliv veřejnosti.

Jakmile tedy vytvoříte snímek obrazovky něčího příběhu, Instagram vám zobrazí speciální upozornění, ve kterém vás varuje, že protější strana bude o screenshotu informována. Jedná se o velmi zajímavé řešení.

logo-app Instagram Developer Zdarma iOS logo-app Instagram Instagram Zdarma ANDROID

Zdroj: fonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Tomas Svoboda

22. 1. 2018, 0:34

Aktualizaci, ke změnu písma stále nemám. Co mám dělat? Děkuji za radu

Přemysl Vaculík

VIP 22. 1. 2018, 5:33
Android aplikace

Vyčkat, Instagram zavádí novinky postupně.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim