reklama

HTC Vive přichází s řadou novinek, zvýšilo se rozlišení a zmizely dráty

HTC Vive přichází s řadou novinek, zvýšilo se rozlišení a zmizely dráty
2018-01-09T05:58:27+01:00
• 8. 1. 2018
2

HTC v pondělí na veletrhu CES v Las Vegas představilo řadu novinek v rámci HTC Vive. Nejde přitom o žádná drobná vylepšení, ale vcelku podstatné až revoluční změny, které jsou v rámci virtuální reality velkým krokem vpřed. Především jde o zcela novou verzi samotného headsetu, Vive Pro, který nabídne oproti původní variantě vylepšený obraz i prvotřídní audio. Dále HTC pro headset přináší bezdrátový adaptér.

Vive Pro

Jak již zaznělo v úvodu, Vive Pro je aktualizovaná verze headsetu, jenž cílí především na velmi náročné VR nadšence či podnikové uživatele, kteří potenciál novinky využijí naplno. Vive Pro využívá pro zobrazování obsahu dvou OLED displejů s kombinovaným rozlišením 2880 x 1600 pixelů. To je 1440 x 1600 pixelů na oko, jemnost činí 615 ppi. Oproti dosavadní verzi je to nárůst o 78 %.

Vyšší rozlišení znamená výrazně vylepšenou čitelnost textu a samozřejmě jemnější grafiku a ostřejší detaily. Obraz však není vše na co se v HTC zaměřili. Sluchátka jsou nyní integrovaná přímo v headsetu a disponují integrovaným zesilovačem. Celkově tak poskytují lepší zvukový požitek, než doposud. Myslelo se i na ergonomii, a tak úpravami prošel uchytávací mechanismus. Novinkou jsou i dva mikrofony pro aktivní potlačení hluku a dvojice čelních fotoaparátů.

Vive Pro je zpětně kompatibilní se SteamVR 1.0 i 2.0. Po místnosti lze pak rozmístit až čtyři základní stanice pro snímání pohybu, oproti dosavadním dvěma. Původní headset zůstane v nabídce ještě po celý tento rok, později zůstane nabízen jen Vive Pro.

Vive Wireless Adaptor

Současný požitek z virtuální reality kazí také spleť kabelů, která se motá pod nohama a kromě nepohodlí může způsobit v horším případě i úraz při zakopnutí nebo poškození komponent při pádu. HTC tak přichází s druhým triumfem, kterým je bezdrátový adaptér.

Funguje na technologii Inten WiGig a nabízí prémiový zážitek z virtuální reality i bez kabelů. Funguje na 60Ghz frekvenci bez rušení, což v praxi znamená nižší latenci a lepší výkon.

„Bezdrátová VR bylo přáním skoro každého uživatele VR již od vzniku této technologie,“ sdělil Frank Soqui, Generální manažer pro virtuální realitu v Intel Corporation. „Spolupráce s HTC za účelem komercializace technologie WiGig společnosti Intel zaručuje, že bezdrátová VR splňuje nejnáročnější požadavky na kvalitu pro domácí uživatele i firemní zákazníky.“

Toto příslušenství bude k dispozici ve třetím čtvrtletí a podporuje jak původní Vive, tak i Vive Pro. U žádné z novinek zatím nebyla sdělena cena, a tak si na tuto informaci budeme ještě muset počkat.

Zdroj: tisková zpráva

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Petr Klang

9. 1. 2018, 0:40
Android aplikace

…s kombinovaným rozlišením 2880 x 1600 pixelů. To je 1400 x 1600 pixelů na oko…

Někde zmizelo 80 pixelů.

Přemysl Vaculík

VIP 9. 1. 2018, 5:58

Díky za upozornění, opraveno.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim