reklama

Facebook představil novou jednotku času – „flick“

Facebook představil novou jednotku času – „flick“
2018-01-23T07:37:16+01:00
• 23. 1. 2018

Facebook zjistil, že pro konkrétní řešení některých problémů se nehodí standardní jednotka času – sekunda. Ani menší jednotky jako nanosekunda se nejeví jako nejoptimálnější řešení. Pro lepší synchronizaci a práci s časováním jednotlivých snímků a zvuků u mediálního obsahu je zapotřebí lepšího určování času. Právě z tohoto důvodu vznikla nová jednotka, která se jmenuje „flick“ (frame-tick).

Konkrétně je určena pro měření délky jednotlivých snímků (framů) u videa a také pro zvuk. Díky ní se má docílit lepší manipulace s tímto obsahem. Flick jako takový je určen zejména pro vývojáře a byl uveden pod společností Oculus VR. Má i svůj prostor na GitHubu.

Jeden flick se dá vyjádřit jako 1/705600000 sekundy, nebo jako 1.41723356 nanosekundy.

Je jasné, že tato nová jednotka si nenajde svou cestu do běžného života. Své uplatnění najde zejména u vývojářů, kteří budou moci lépe provádět synchronizaci videa zvuku, například v oblasti virtuální reality, která je každým dnem populárnější. Právě u mobilních telefonů se dá využít taktéž, jelikož v této oblasti se daří VR docela dobře a vypadá to, že VR se stane budoucností mobilního hraní her.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim