reklama

Apple potvrdil iOS 11 na 65 % zařízení

Apple potvrdil iOS 11 na 65 % zařízení
2018-01-21T10:59:47+02:00
• 21. 1. 2018

Zatímco společnost Google informuje uživatele téměř každý měsíc o procentuálním podílu jednotlivých verzí systému Android, tak u největší konkurence na poli mobilních systému tomu tak rozhodně není. Kalifornský Apple nejčastěji zmiňuje statistiky během tiskových konferencí, avšak jejich oficiální stránky pro vývojáře se teď dočkaly aktualizace přehledu zaměřeného na fragmentaci celého systému.

Zveřejněný koláč odhaluje, že 65 % zařízení běží pod iOS v nejnovější verzi 11. Hned v závěsu následuje verze iOS 10, kterou na svých iPadech a iPhonech využívá 28 % uživatelů. Ostatní verze systému překvapivě stále používá 7 % uživatelů. Čísla jsou mimochodem aktuální k 18. lednu 2018, takže o jejich aktuálnosti nemusíme ani pochybovat. Každopádně by si vedení firmy představovalo asi daleko lepší číslo u iOS 11.

Přesně před rokem v té době nejnovější iOS 10 běželo na 76 % zařízení, což nepřímo vypovídá o tom, že 11 % uživatelů stále nevyměnilo přístroj za novější generaci. Druhým scénářem může být také odliv uživatelů se starším zařízením a zároveň Apple nemusel nalákat dostatek nových zákazníků, aby pokryl případnou ztrátu ve výši 11 %. Nakonec nejméně pravděpodobné bude, že by 11 % uživatelů ani po roce záměrně neaktualizovalo své zařízení.

Zdroj: developer.apple.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat