Alcatel 3V nabídne velký displej a průměrné specifikace

Alcatel 3V nabídne velký displej a průměrné specifikace
2018-01-18T11:24:16+02:00
• 18. 1. 2018

Alcatel je známý svými telefony, které neaspirují na nejvyšší třídu, avšak zaměřuje se na střední třídu mobilních telefonů a vždy dohání konkurenci až o něco později. Nyní přijde s modelem 3V, který uživatelům poskytne velikou obrazovku, avšak slabší procesor. Pro letošní rok by mělo jít o telefon střední třídy od Alcatelu, avšak v porovnání s konkurencí spadá spíše na hranici mezi nižší třídou a nižší střední třídou.

Procesor pro nenáročné

Alcatel se snažil na 3V poměrně ušetřit, a tak osadil novinku čtyřjádrovým procesorem od MediaTeku s označením MT6737T. O správný chod zařízení se dále starají 2 GB operační paměti, které jsou doplněny 16 GB interní paměti. Obě dvě hodnoty jsou pro rok 2018 pro střední třídu již dávno pasé.

Mezi další zastaralejší prvky patří například mírně širší rámečky, zatímco u svého vyššího modelu Alcatel 5 už rámečky skoro vymizely. Další zprávou je použití 6″ FHD+ displeje s poměrem stran 18:9. Pro některé může být tento protáhlý displej potíží, jelikož je již příliš vysoký, pro jiné může být výhoda ve větší zobrazovací ploše.

Fotoaparát u Alcatel 3V nabídne dvě čočky na zadní straně, jednu se 16 MPx na pořízení snímků a druhou 2MPx na zaostřování. Mezi dalšími specifikacemi můžeme zmínit již obvyklou čtečku otisku prstů, 2,5D sklo, Bluetooth 4.2 a WiFi bohužel bez 5 GHz kanálu. Baterie telefonu má kapacitu 3 000 mAh a pravděpodobně můžeme při tak velikém displeji počítat se SoT (Screen on Time kolem spíše do 5 hodin).

Nebylo zmíněno, s jakou verzí operačního systému Alcatel 3V přijde, předpokládáme však, že půjde o Android 7 či 8. Cena Alcatelu 3V by se měla pohybovat kolem 179 euro, v přepočtu tedy přes 4 500 K, pravděpodobně však bude ještě upřesněna.

Zdroj: fonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat