reklama

Smartisan představil nový Nut Pro 2 – velké „pádlo“ s 2K displejem

Smartisan představil nový Nut Pro 2 – velké „pádlo“ s 2K displejem
2017-12-01T11:25:23+02:00
• 1. 12. 2017
1

Smartisan je menší čínský výrobce, který sídlí v budově patřící Motorole. Za pět let na trhu vydal zatím sedm řad telefonů, které vyšly navíc v různých variantách, celkem šestnáct zařízení. Nyní přichází s novinkou Smartisan Nut Pro 2, která nabízí 5,99″ displej s 2K rozlišením. Další parametry též nejsou k zahození, 6 GB RAM a výkonný procesor vyšší střední třídy Snapdragon 660.

Skoro bezrámečkové zařízení

Mnoho výrobců mobilních zařízení se v tomto roce chlubila tzv. bezrámečkovými telefony. Ten na trh nepřišel ani jeden, každý z letošních telefonů měl rámečky, žádná obrazovka nezasahovala úplně po okraj zařízení. Firma Smartisan jako první neoznačila svůj telefon Nut Pro 2 za bezrámečkový, ale napsali, že jejich telefon zabírá skoro celým displejem přední část.

Smartisan Nut Pro 2 je poměrně výkonný telefon s procesorem od Qualcommu se Snapdragonem 660, nabízí tak osm jader s frekvencí na 2,2 GHz, k tomu je grafický procesor Adreno 512 a 6 GB RAM. Vnitřní paměť nejvyšší verze čítá 256 GB. Poté je ještě několik levnějších variant, kde je snížená kapacita úložiště, nebo operační paměti, nebo obojího. Mezi další dobré parametry můžeme zahrnout duální kameru s 12 a 6 MPx a k tomu je 16 MPx selfie kamerka. Výkonná kamerka též umožňuje odemykání displeje pomocí tváře. Fingerprint zůstal zachován a je umístěn na zadní části telefonu. Baterie telefonu má kapacitu 3500 mAh a dle slov výrobce při hraní her vydrží devět hodin provozu, což by byl skvělý SoT. Baterie se nabíjí pomocí rychlonabíjení Quick Charge 3.0.

Smartisan Nut Pro 2 je vybaven systémem Smartisan OS 4.X, který stojí na Androidu 7. To je u nového telefonu poměrně škoda, že už nemá nový systém Android 8. Každopádně Smartisan OS je až extrémně přepracovaná nástavba, která se svým vzhledem blíží spíše k podobě staršího iOS než k Androidu. Firma si sem přidala mnoho vlastních funkcí, které usnadňují zvláště kancelářskou práci (například s dokumenty). Mezi novinku v telefonu patří Bluetooth 5.0. Nevýhodou telefonu při jeho ceně za nejvyšší verzi 12 000 Kč je absence B20 čili českého LTE na pásmu 800 MHz.

Zdroj: kimovil.com

 

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

SticklerStickleru

1. 12. 2017, 12:25

Tvl, to je raketa :)
Milý Ježíšku…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat