Díky hackhatonu v Brně vzniká pro neslyšící nová aplikace

Díky hackhatonu v Brně vzniká pro neslyšící nová aplikace
2017-12-18T09:12:03+02:00
• 16. 12. 2017

Na začátku prosince proběhl v Brně první hackhaton, který byl tlumočen do znakového jazyka. Pořádala jej organizace Tiché spojení a účelem bylo vytvoření pomocných aplikací pro neslyšící a vzniklo jich hned několik, ale jen jedna se stala vítěznou.

Pomoc handicapovaným

Organizace Tiché spojení se snaží pomoci neslyšícím nebo hůře slyšícím osobám v běžném životě, kde jim poskytuje pomoc tlumočníků.

Tiché spojení je cloudová služba, která zajišťuje online komunikaci s neslyšícími a nedoslýchavými zákazníky pomocí textového přepisu mluvené řeči či prostřednictvím tlumočení do znakového jazyka. Tato služba se tak hodí na každou pobočku či do každé společnosti, kde se zaměstnanec může setkat tváří v tvář s neslyšícím či nedoslýchavým klientem. Služba navíc umožňuje zaměstnávání neslyšících.

Nyní se rozhodli, že uspořádají hackhaton v Brně a třeba z toho vznikne nová prospěšná aplikace. A vzniklo jich hned několik. Hlavní cenu 30 000 Kč vyhrál koncept aplikace Tlumočník do kapsy, která by zprostředkovala spojení přes mobilní telefon mezi neslyšícím, který zrovna potřebuje pomoci s tlumočením, a tlumočníkem, který by mu tuto službu mohl zprostředkovat.

„Třicet účastníků vytvořilo šest týmů, kterým bylo při ruce přibližně mentorů a celý víkend se nonstop vymýšleli ty nejlepší aplikace i s návrhem, business modelem a technickým provedením.“

Třem vítězným projektům Tlumočník do kapsy, Blapp a Deaf Traveler byla rovnou nabídnuta účast v Laboratoři Nadace Vodafone.

Zdroje: ,

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat