Česká firma se spojila s Foxconnem, pomáhají zrakově postiženým

Česká firma se spojila s Foxconnem, pomáhají zrakově postiženým
2017-12-16T11:53:01+02:00
• 16. 12. 2017

Český BlindShell a Foxconn European Manufacturing Services pokračují ve výrobě telefonů pro zrakově postižené. Nyní přišel na trh již druhý telefon a meziroční obrat vzrostl o 294 %.

Zjednodušené ovládání pro slepé

Telefon české výroby BlindShell 2 umožňuje nevidomým nebo silně zrakově postiženým osobám používat chytrý dotykový telefon. Díky němu mohou například poslat e-mail nebo identifikovat předmět.

“Pevně věříme, že naše nové mobilní zařízení s důležitými novými funkcemi, jako je vylepšené ovládání hlasem, rozpoznávání textu, interaktivní průvodce nebo lokalizační služba, pomůže naší expanzi do dalších zemí,” říká Jan Šimík, obchodní ředitel společnosti BlindShell.

Velice úspěšný je telefon BlindShell 2 hlavně v zahraničí. Do Německa je exportováno na 45 % všech zařízení, dále exportují do Velké Británie (18 %) a Francie (7 %). Plánuje se též o expandování na španělský a jihoamerický trh.

BlindShell 2 funguje na jednoduchém principu:

„Odezvu zprostředkovává syntetický hlas, vibrace a další zvukové signály. Uživateli stačí se jenom jedním nebo dvěma prsty dotknout displeje telefonu. Poté už může snadno používat emailovou schránku, audio záznamník, kalkulačku, kalendář, funkci rozpoznávání bankovek, indikátor barev, lupu, rádio, mp3 přehrávač, audio knihy, diktování zpráv nebo aplikaci TapTapSee pro identifikaci předmětů.“

Zdroje: ,

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat