Apple povoluje aplikace vzniklé pomocí šablon

Apple povoluje aplikace vzniklé pomocí šablon
2017-12-27T10:01:44+02:00
• 27. 12. 2017

Světoznámá společnost Apple provedla revizi svého App Storu a rozhodla se umožnit aplikacím, které vznikaly pomocí šablon, vyjít na povrch. Totéž platí i pro aplikace, které vznikly za pomoci takzvaných „App-generation Services“, které slouží pro generování aplikací. Tento krok ze strany Applu umožní malým značkám či jednotlivcům se na App Store zviditelnit, což se pro ně jeví jako jedinečná šance, jak svoji tvorbu aplikací dobře započít.

Mezitím, co je pro organizace přístupná možnost požívat šablony aplikací, musí ji však použít pro aplikaci, která se následně objeví v App Store, nikoliv na jiné platformě. Pokud se takto nějaká společnost již rozhodne a šablony, např. kvůli nedostatku zkušeností s tvorbou aplikací, použije, musí samozřejmě souhlasit s určitými podmínkami. Ty se týkají licenčních smluv a společnost bude také samozřejmě nucena souhlasit s určitým procesem publikovaní aplikace. Od brzké fáze roku 2018 bude činit vývojářský poplatek 99 amerických dolarů.

Apple dává šanci nováčkům

Zdá se, že Apple se odklání od klasických způsobů, jak jsou aplikace vytvářeny, a nyní se zaměřuje na jejich kombinovaný dopad. Společnost nechce, aby aplikace vypadaly příliš podobně, či dokonce shodně. Má též za cíl, aby celkově nevznikaly aplikace, které by mohly být prostou webovou stránkou. Samozřejmě, někteří mohou namítat, že jejich podobnost je přímou úměrou ke snazšímu používání, tudíž všichni budou vědět, kde je jaké tlačítko i v jiných aplikacích.

Hlavní důvod, proč Apple tuto variantu nepodporuje, je nejspíše ten, že by se vznikající aplikace mohly velmi nápadně podobat těm světově známým, jako je Facebook a další. Aplikace, které by takto vznikaly, by jistě způsobovaly problémy, co se týče autorských práv a podobně.

Celkově se dá říct, že platné požadavky mohou být poněkud omezující pro případné vývojáře, nicméně Apple chce nakonec svůj ekosystém aplikací více otevřít, atak se zdá zrušení zákazů používání šablon pro aplikace jako dobrý začátek.

Zdroj: engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jsem studentem 4. ročníku oboru informační technologie. Ve svém volném čase se věnuji psaní článků, kódování webů, vektorové grafice, občasnému hraní a hlavně své přítelkyni. Rád si pohraji i s hardwarem počítače, na který však nemám peníze.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat