reklama

Spotify zakoupilo službu pro umělce Soundtrap

Spotify zakoupilo službu pro umělce Soundtrap
2017-11-21T07:45:23+01:00
• 21. 11. 2017

Již nějakou dobu se úspěšnost Spotify zvedá a nakupuje jiné společnosti. Tento rok jsme vám přinesli již několik podobných zpráv, například že Spotify získalo startup MightyTV nebo zakoupilo službu Sonalytic. Tentokrát Spotify zaměřilo svůj hledáček na službu Soundtrap.

Spotify podporuje umělce

Soundtrap je bezplatná služba (s možným prémiovým obsahem a funkcemi), která umožňuje online tvorbu hudby. Tento nástroj je vhodný pro začínající umělce a především jejich spolupráci. V bezplatné verzi obsahuje mnoho funkcí dostačujících většině hudebních začátečníků.

Ačkoliv nevíme, kolik Spotify zaplatilo za Soundtrap, tak se může jednat o výhodný nákup, který tak trochu nastiňuje směřování Spotify. Nejenže chce tato služba podporovat umělce, ale možná se dočkáme rozšířených nástrojů pro tvorbu. Díky tomu by se Spotify mohlo stát i centrem pro nováčky či profesionály.

Možná už nadešla doba, kdy by se měla hudební služba rozšířit a začít konkurovat větším produkčním společnostem. Třeba bude následovat podobnou strategii jako má například Netflix, který si produkuje i vlastní tvorbu.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Student VŠ s dlouholetou zálibou moderních technologií. Miluju auta, technologie, psaní a hlavně svou přítelkyni.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim