reklama

Fuchsia OS od Googlu začíná podporovat Swift, programovací jazyk od Applu

Fuchsia OS od Googlu začíná podporovat Swift, programovací jazyk od Applu
2017-11-21T07:20:22+01:00
• 21. 11. 2017

Operační systém Fuchsia vyvíjený Googlem je dle použitého kernelu Magenta a Linux zaměřen na méně náročnější systémy, tedy smartphony či moderní počítače. Nedávno vydané zdrojové kódy ukázaly, že se Google zaměřil na podporu programovacího jazyku od Applu.

Swift je programovací jazyk od Applu umožňující vývoj aplikací na iOS, macOS, watchOS a tvOS. Dle dostupných informací to nyní vypadá, že Google kromě podpory jazyka Dart podporuje i Swift, ten od Applu. V repositáři Swift se na GitHubu objevil pull request od zaměstnance Googlu, ve kterém se diskutuje o rozdělení kódu podpory Fuchsia OS na tři sekce pro jeho lepší kontrolu.

O Fuchsia OS jsme dlouho neslyšeli, ale vypadá to, že Google na tomto systému pracuje a nyní díky podpoře dalšího programovacího jazyka se mu může podařit přilákat více vývojářů. Ještě není jisté, jaké má Google plány s tímto novým systémem. Kolují spekulace, že bychom se jednou mohli dočkat nahrazení Androida, ale pokud by to byla pravda, nebude to v dohledné době.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Student VŠ s dlouholetou zálibou moderních technologií. Miluju auta, technologie, psaní a hlavně svou přítelkyni.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim