reklama

Příští rok má být představen nový iPad Pro s FaceID

Příští rok má být představen nový iPad Pro s FaceID
2017-11-12T13:30:28+01:00
• 12. 11. 2017

Letos Apple u iPhone poprvé opustil domovské tlačítko se čtečkou otisku prstů TouchID. Toto tlačítko bylo nahrazeno ovládání gesty a zabezpečením v podobě FaceID. To samé se údajně chystá příští rok provést Applu s iPady Pro. Inovací se má dočkat také stylus Apple Pencil, který žádnou obměnou od představení ještě neprošel.


Koncept

Dle informací serveru Bloomberg Apple pracuje na integraci FaceID do tabletů iPad. Díky tomu má výrobce také odstranit typické tlačítko domů a zmenšit horní a dolní okraj. U tabletů iPad však nebude třeba vymýšlet nové ovládání gesty, jelikož takto lze tablety s iOS ovládat od počátku. Je však trochu odlišné od gest na iPhonu X a je tak otázka, zda nebude chtít Apple tato gesta nějak sjednotit.

Krom toho informace zmiňují, že nemáme očekávat přechod na OLED displej. Dále bychom se měli dočkat inovované tužky Apple Pencil. Co přinese, není známo. Osobně bych ale viděl určitě možnost vylepšit její dobíjení, které by mohlo být po vzoru iPhonu také bezdrátové. Nových iPadů se pravděpodobně nedočkáme dřív než na vývojářské konferenci WWDC konané v červnu, kde byl představen letošní iPad Pro.

TIP: Přečtěte si recenzi na iPad Pro 10,5″

Zdroje: twitter.com, 9to5mac.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim