reklama

„Made for Huawei“ aneb další certifikační program

„Made for Huawei“ aneb další certifikační program
2017-11-10T07:20:04+01:00
• 10. 11. 2017

V říjnu jsme se dočkali nového certifikačního programu „Made for Google“. Pakliže příslušenství splní nejrůznější podmínky Googlu, mohou se produkty určené pro mobily Pixel chlubit nálepkou s tímto textem. Zároveň uživatel získává záruku, že konkrétní zařízení je zcela kompatibilní se smartphonem. K hlavním výrobcům se nyní přidává i Huawei s podobným programem.

Certifikační program „Made for Huawei“ již tak trochu odstartoval v domovské Číně a zřejmě se připravuje rozšíření na další trhy. Jedním z prvních produktů s nálepkou „Made for Huawei“ má být redukce USB C na HDMI pro Mate 10.

Kromě záruky, že konkrétní příslušenství od jakékoliv firmy bude podporovat Huawei mobily, se jedná i o zajímavý další příjem pro čínského výrobce. Jakákoliv společnost, jež bude chtít projít certifikačním procesem, bude pravděpodobně muset platit poplatek přímo firmě Huawei.

Nyní si musíme počkat, jestli a kdy se objeví „Made for Huawei“ i v našich končinách. Další otázka je, jak se bude lišit cena u produktů s touto certifikací a bez ní.

Zdroje: androidauthority.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim