HTC klesly příjmy, už zase

HTC klesly příjmy, už zase 2017-11-13

Tchajwanský výrobce mobilních zařízení zveřejnil finanční měsíční zprávu, a to konkrétně za říjen 2017. Tržby za toto období byly 200 milionů amerických dolarů. Oproti září, kdy byly tržby 215 milionů dolarů, došlo k poklesu o 6,5 %. Meziroční pokles se zastavil na 25,8 %.

Celkově společnost utržila za poslední rok 52,44 miliardy dolarů. V porovnání s loňským rokem za stejné období, tedy od ledna do října, došlo k poklesu o 18,2 %. K lepším výsledkům mají pomoci dva nové modely, které přijdou na trh tento měsíc. Konkrétně se jedná o vlajkovou loď HTC U11+ a menší HTC 11 life. Tabulka níže ukazuje tržby v jednotlivých měsících v roce 2016 a 2017.

HTC by mohl pomoci Google

Kromě nejvybavenějšího telefonu HTC U11+, by mohla úspěch slavit i jeho zmenšená verze. Nejen že bude asi o polovinu levnější, ale zákazníky by mohla nalákat i užší spolupráce s Google. O tu samozřejmě nebude ochuzen ani hlavní model. Na čistší prostředí a spoustu jak hardwarových tak softwarových vymožeností by mohla firma přilákat nové zákazníky a vylepšit si tak špatné finanční výsledky.

KategorieAndroidČlánky

Je mi 21 let a studuji Tělovýchovu+žurnalistiku na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Mezi mé největší koníčky patří sport celkově, ale nejvíce fotbal a posilování. Rád jezdím na kole, plavu a běhám, baví mě i zimní sporty jako lyžování a hokej. Rovněž se zajímám o zdravý životní styl. Ve volném čase, když nějaký mám, sleduji seriály, jsem s přáteli nebo si čtu o mobilních technologiích. Piju rád vodu a pivo.