reklama

Drivvo – moderní správa vozidla

Drivvo – moderní správa vozidla
2017-11-10T16:00:00+01:00
• 10. 11. 2017
1

V běžném světě nám mobilní telefony pomáhají s nejrůznějšími věcmi, jednou z nich je zaznamenávání nejrůznějších dat. Automobil nebo jiné vozidlo vlastní většina lidí a výdaje s nimi spojené nejsou zanedbatelnou položkou. Proto existuje spousta aplikací pro správu výdajů či provozu vozidla. Jednou z těchto aplikací je vynikající Drivvo.

Drivvo přichází v moderním kabátku, s vzhledem „timeline“, tedy přehled veškerých zápisů je zanesen na přehledné časové ose.

Co aplikace umí ?

Hlavní položkou v Drivvo je sledování nejrůznějších úkonů s vaším vozidlem. Zaznamenávat lze tankování, výdaje (mytí auto, pokuty, parkovné atd.) a servis. Lze nastavit upomínku na budoucí servis nebo výdaj. Taktéž je možnost zaznamenávat trasy.

Před začátkem používání je třeba zanést do aplikace informace o vašem vozidle, především velikost nádrže pro počítání spotřeby.

Nejčastěji využijeme položku tankování. Při tankování zadáváme aktuální stav kilometrů, množství nebo celkovou cenu paliva, za litr nebo celkem za tankování. Údaje se navzájem dopočítávají. Jako doplňující údaje lze zaškrtnout natankování plné nádrže. Dále lze zapsat čerpací stanici, na které jste čerpali, popřípadě za jakým účelem. Může se stát, že zapomenete zaznamenat předchozí tankování, a i s tím aplikace počítá.

Při zadávání servisního úkonu si můžete vybrat z předvolených kategorií či si přidat svoji vlastní. Zadáváte obdobné detaily jako u tankování – místo, cenu a stav tachometru. Samozřejmě lze přidat i vlastní poznámku ke všem prováděným úkonům.

Stejný systém zadávání platí i u peněžních výdajů. Možností je taky zaznamenávání tras či plánování a nastavování upomínek.

Užitečnost této „appky“ se projeví až v rámci dlouhodobého horizontu. Zpětně si lze nechat zobrazit veškeré představitelné grafy – graf průměrné spotřepy, cen paliv, měsíčních výdajů, vzdálenost mezi doplňováním paliva a další. Nedávnou aktualizací přibyla funkce zobrazení aktuálních cen paliv, takže víte kde v okolí jsou nejlevnější pohonné hmoty.

U verze zdarma se objevuje v „timeline“ úkonů reklama, přičemž není k dispozici takové množství grafů. Předplatné nyní v ceně kolem 200 korun na rok. PRO verze přináší export dat do CVS/Excel, přednostní technickou podporu, přednostně nové funkce a samozřejmě žádné reklamy. Aplikace obsahuje českou lokalizaci díky komunitě. Některé překlady nejsou dokonalé a na překladech se můžete podílet i vy.

Do aplikace se lze přihlásit skrze účet a data synchronizoivat mezi zařízeními. K dispozici je verze pro Android i iOS.

logo-app Drivvo - Správa vozidla Drivvo Zdarma ANDROID logo-app Drivvo – Car management / Gas log / Mileage Log Developer Zdarma iOS
reklama
reklama

Student VŠ s dlouholetou zálibou moderních technologií. Miluju auta, technologie, psaní a hlavně svou přítelkyni.

Komentáře

„Free verze objevuje v „timelinu“ úkonů reklamu a …“
Tak, já bych napsal: „Free verze zobrazuje…“

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim