reklama

Casio G’z Eye – nová řada odolných kamer do terénu

Casio G’z Eye – nová řada odolných kamer do terénu
2017-11-25T09:00:09+01:00
• 25. 11. 2017

Pod značkou Casio byste s největší pravděpodobností očekávali spíše příchod hodinek, ale společnost s japonskými kořeny oznámila zbrusu novou řadu akčních kamerek do náročného terénu pod názvem G’z Eye. Výrobce do budoucna určitě počítá s tím, že do série zařadí větší množství zařízení. Avšak momentálně se musíme spokojit pouze s jediným přírůstkem, který byl pojmenován GZE-1.

Kamera Casio GZE-1 na první pohled vypadá jako by vývojáři dali dohromady robustní hodinky G-Shock a známou kamerku GoPro. Zařízení je odolné vůči prachu, nárazům, vodě až do hloubky 50 metrů nebo teplotám nízkým pod -10 stupňů Celsia. Záměrně zmiňujeme hodinky G-Shock, protože při výrobě byl použitý stejný materiál, čili syntetická pryskyřice absorbující otřesy či nárazy.

Co se týče samotného senzoru, tak se jedná o BSI CMOS snímač o velikosti 1/2,3 palce a s rozlišením 6,9 megapixelů. Fotoaparát se světelností f/2.8 umí maximálně vyfotit 6megapixelové snímky nebo natočíte video ve kvalitě 1080 p 30 fps. Oblíbené slow motion nabízí dvě možnosti – 240 snímků za sekundu při 384 p nebo 120 snímků za sekundu při 480 p. Následně nechybí ani Bluetooth pro spárování s mobilní aplikací.

Prodejní cena byla stanovena na 46 000 jenů (tj. cca 8 874 Kč bez daně a dalších poplatků).

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim