Trust Urban Sila – bezdrátová sluchátka s příznivou cenou recenze

Trust Urban Sila – bezdrátová sluchátka s příznivou cenou [recenze]
2017-10-30T09:30:12+02:00
• 30. 10. 2017
3

Společnost Trust nabízí již dlouhou dobu cenově dostupná příslušenství pro chytrá zařízení nebo počítače. V dnešní recenzi se podíváme na bezdrátová sluchátka Trust Urban Sila, která na náš trh přichází s poměrně zajímavou cenovkou.

Sluchátka k zákazníkovi dorazí v nikterak exkluzivním balení. V něm kromě samotných samotných sluchátek nalezneme ještě dvojici náhradních gumových špuntů různých velikostí (celkem tak máme k dispozici 3 velikosti), malý kabel s micro-USB a uživatelský návod.

Samotná sluchátka jsou spojena plochým kabelem. Do redakce jsme obdrželi jejich zelenou variantu. Trust Sila na mě nepůsobily zrovna elegantně, celkové zpracování přesto musím pochválit. Ovladač hlasitosti a hovorů je vyrobený z matného, pogumovaného plastu. Rovněž tlačítka jsou plastová. Vše dohromady ale dobře lícuje a nikde nevrže.

Špunty do uší jsou vybaveny také gumovým držákem, díky kterému by sluchátka neměla vypadávat z uší. Musím říci, že jsem si na tento typ uchycení musel poměrně dlouho zvykat. Přesto, že mi špuntová sluchátka obvykle nevadí, špunty u Trust Sila mi úplně neseděly. Především po delším poslouchání mě začaly bolet uši.

Ale podotýkám, že zde je to vždy v závislosti na uživateli a pocit z používání se může u každého jednotlivce lišit. Navíc, jak jsem již uvedl, máte k dispozici celkem špunty tří velikostí. Upozornil bych pouze na označení levého a pravého sluchátka. Toto označení je pouze na těchto gumových špuntech.

Spárování, funkce a dosah

Trust Sila připojíte k vašemu zařízení pomocí Bluetooth ve verzi 4.1. Ačkoliv výrobce udává, že sluchátka můžete používat v dosahu až 10 metrů, realita je trochu odlišná. Při prvním testování jsem skutečně dosahoval poměrně solidních hodnot. Mobilní telefon, ke kterému jsem měl sluchátka připojená, jsem nechal v jednom pokoji a při chůzi po bytě nebyl se spojením problém. Dokonce i tehdy, kdy jsem byl v jiném pokoji.

Po delším používání jsem si nicméně všiml, že občas mezi zařízením a sluchátky přeskočí připojení i tehdy, kdy mám sluchátka v uších a telefon v kapse (vzdálenost tedy nepřesahuje ani 1 metr). Tento problém jsem ale zpozoroval pouze výjimečně. I tak to ale není to, co bych u tak malé vzdálenosti mezi zařízením a sluchátky viděl rád.

Na druhou stranu sluchátka podporují řadu funkcí. Kromě ovládání hlasitosti, můžete při poslechu také přepínat písničky. Kromě ovládání přehrávače můžete pomocí delšího podržení prostředního tlačítka na ovladači vytočit poslední číslo, se kterým jste telefonovali. Všechny tyto funkce fungují zcela spolehlivě a během používání jsem si na ně poměrně rád zvyknul.

Jediný výraznější problém jsem zaznamenal v okamžiku, kdy jsem sluchátka poprvé připojoval k zařízení. Telefonu se totiž na první pokus nepodařilo k sluchátkům připojit. Po trošku delším zápasení se mi to již podařilo a při opakovaném připojování již vše fungovalo bez sebemenších problémů.

Výdrž neohromí, mikrofon potěší

Výrobce v návodu udává, že nabití sluchátek trvá zhruba 2 hodiny. Tento dobíjecí čas musím potvrdit. Kromě toho společnost slibuje až 6 hodin přehrávání. A i tato doba se mi v praxi potvrdila. Bohužel. U bezdrátových sluchátek bych bohužel ocenil dobu přehrávání vyšší. Především pak, pokud v průběhu dne v práci rádi posloucháte hudbu. Sluchátka vám bohužel s výdrží na celý pracovní den nevystačí.

Pochválit nicméně musím mikrofon na sluchátkách. Během provedených hovorů mě druhá strana slyšela bez jakýchkoliv potíží. A to dokonce i při telefonování na rušnější ulici. V tomto případě se i z mé strany jednalo o příjemné hovory, protože sluchátka jsou dostatečně hlasitá a druhou osobu jsem slyšel zcela zřetelně.

Zvuk příjemně překvapí

Od sluchátek v této cenové kategorii jsem rozhodně neočekával kvalitní zvukový projev. Přesto mě sluchátka příjemně překvapila. Potěšila mě přítomnost basů a také nízká přítomnost šumu. Nevýrazné byly na můj vkus pouze výšky. I tak mě ale na sluchátka v této cenové relaci zvukový projev mile překvapil a rozhodně se jedná o mnohem lepší volbu než u jiných sluchátek této kategorie.

Sluchátka nabízí také dostatečný rozsah, co se týče hlasitosti. Bohužel díky zvolené konstrukci špuntů sluchátka nezapadají úplně do uší. I to je důvod, proč při zvýšené hlasitosti uslyší hudbu i vaše okolí. To ovšem platí až v okamžiku, kdy nastavíte hlasitost sluchátek na téměř maximum. Většinu času jsem měl hlasitost nastavenou na polovinu, a v tomto případě okolí o hudbě nevědělo.

Solidní sluchátka na běžný poslech

Pokud jste bezdrátová sluchátka ještě nikdy neměli, Trust Sila bych vám jako první zkoušku s tímto typem sluchátek doporučil. Potěšil mě zvukový projev, který v této cenové relaci patří mezi ty lepší. Oceňuji rovněž přítomnost mikrofonu pro možnost provádění telefonních hovorů. Spolehlivé je také ovládání hlasitosti a i přetáčení písniček.

Na druhou stranu sluchátka nemohu zařadit do kategorie těch nejkomfortnějších. Při delším používání mě bolely uši. Zvolený tvar špuntů nicméně oceníte například při sportování. Sluchátka totiž skutečně z uší jen tak nevypadnou. Do průměru spadá také výdrž na jedno nabití. Ocenil bych, kdyby sluchátka vydržela alespoň jeden pracovní den. To se bohužel nestalo a zamrzí také občasné potíže s připojením, které jsem v recenzi zmínil.

Přesto jsou však Trust Sila dobrou volbou pro ty z vás, kteří neradi utrácíte za sluchátka velké peníze nebo jen třeba chcete sáhnout po nějakých bezdrátových sluchátkách.

Dostupnost sluchátek Trus Urban Sila na heureka.cz

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Zdeněk Kůs

23. 4. 2019, 18:42

Zdravím. Sám tyto sluchátka vlastním v černobílém provedení.
Je zde ale menší problém a to že se špunty sami od sebe „odepnou“ od sluchátek a vypadnou. (nebo zůstanou v uchu.)bohužel sluchátka jsou nevyužitelná v helmě na motorku kvůli typu uchycení.

Milan Strnadel

30. 10. 2017, 12:33

Nevadí tem, kteří maji podobná sluchátka ten ovládací prvek na jedné straně?

Jiří Smrž

30. 10. 2017, 16:15

Dobrý den, děkuji za dotaz. První dny jsem ovladač vnímal. Přece jen je pravé sluchátko díky němu o trochu těžší. Celkem rychle si na něj ale zvyknete. Nemusíte se tedy obávat, že by to nějak ovlivňovalo použití sluchátek.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat