reklama

Apple odkoupil společnost PowerbyProxi zabývající se výrobou bezdrátových nabíječek

Apple odkoupil společnost PowerbyProxi zabývající se výrobou bezdrátových nabíječek
2017-10-30T11:10:58+01:00
• 30. 10. 2017

Apple před několika okamžiky získal velmi známou firmu zabývající se výrobou bezdrátových nabíječek s názvem PowerbyProxi. Americká společnost sídlící v Cupertinu jej odkoupila za neuvěřitelnou částku, což potvrdila i zpravodajská stránku stuff.co.nz z Nového Zélandu.

Firma PowerbyProxi byla založena před deseti lety, tedy v roce 2007. Hlavním představitelem společnosti není nikdo jiný než podnikatel Fady Mishriki z University of Auckland. PowerbyProxi se již několik let zabývá malými standardními Qi moduly, které umožňují bezdrátový přenos do větších zařízení, jako jsou roboti, drony a zdravotnické zařízení. Společnost Apple svou akvizici potvrdila, avšak, jak tomu bývá zvykem, nikdy není zřejmé, zda už proběhla, či ne.

Apple, ve svém prohlášení předního viceprezidenta hardwarového inženýřství Dana Riccio, sděluje, že „nový tým bude skvělým přírůstkem, protože Apple pracuje na vytvoření bezdrátové budoucnosti“.

S představením iPhonu 8, iPhonu X a Apple Watch Series 3 cupertinská společnost představila také svou vizi v podobě zjednodušeného nabíjení, která je postavena na průmyslovém standardu Qi. Bezdrátové nabíjení alespoň z části odůvodňuje odstranění konektoru pro sluchátka a velké investice do Bluetooth příslušenství.

Apple a jeho vlastní bezdrátová nabíječka

Apple velmi brzy plánuje na trh přinést svou bezdrátovou nabíjecí stanici, kde bude možné dobíjet hned tři zařízení zároveň. Stanice nese název AirPower, který současně nabíjí iPhone, Apple Watch a AirPods. Není prozatím jasné, co si od této akvizice Apple slibuje. Společnost z Nového Zélandu však dělá bezdrátové nabíjecí moduly, které jsou schopné přenášet 100 wattů energie, což naznačuje, že Apple by mohl tyto technologie integrovat do svých bezdrátových nabíječek.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim