reklama

OnePlus spouští aktualizaci na Android 8.0 v rámci veřejného beta testu

OnePlus spouští aktualizaci na Android 8.0 v rámci veřejného beta testu
2017-10-14T12:35:31+01:00
• 14. 10. 2017
4

Před nějakou dobou se na internet dostaly informace, že vybraní majitelé OnePlus 3/3T testují beta verzi Androidu 8.0 Oreo. Nyní jsme se dočkali spuštění veřejné beta verze, díky níž se může zapojit kdokoliv do zkoušení nejnovějšího systému.

Betu nové verze můžete získat skrze OTA, pokud jste již zapojeni v tomto programu. Nováčci budou muset stáhnout patřičný soubor do zařízení a následně provést restart do Recovery Módu. Zde stačí zvolit instalaci z lokálního úložiště a vybrat patřičný soubor.

Je nutné upozornit, že dojde k vymazání cache dat. Avšak samotné fotografie a soubory zůstanou zachovány. Případní zájemci se budou muset připravit na některé nedostatky. OnePlus informuje, že třeba některé reakce systému mohou být pomalejší (třeba akce na čtečce otisků prstů), nestabilita NFC a kompatibilita s některými aplikacemi třetích stran. Je možné, že nastanou komplikace s výkonem.

Samozřejmě OnePlus bude pracovat na vyladění všech chyb, které se objeví v rámci beta testování. Soubory pro smartphony můžete stahovat z odkazů níže:

Společnost si tak trochu napravuje pověst, jelikož jí bylo vyčítáno, že nemyslí tolik na majitele starších zařízení. Nyní tak dostávají majitelé OnePlus 3/3T první příležitost ochutnat Oreo. Samozřejmě bude následovat aktualizace i pro novější zařízení OnePlus 5.

OnePlus se díky tomuto kroku dostává opět do popředí, jelikož se jedná o prvního výrobce (kromě Googlu), který uvolnil aktualizaci na Oreo, byť v rámci beta testování. Je ale nutné zmínit, že na trhu jsou již některá zařízení s Androidem 8.0 v základu.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Aleš Liehmann

14. 10. 2017, 17:36

Chci se zeptat co je to OTA

Pavel Žurek

14. 10. 2017, 19:56

aktualizace „vzduchem“ tedy bez nutnosti připojení mobilu přes USB a instalace systému…samovolný, povětšinou bez vyžádání, průběh instalace nového sw

Martin Smola

14. 10. 2017, 12:54

Díky za info, právě stahuji přes OTA. Možná by stálo za zmínku, že pokud jíž jste zapojení do beta testování, pak OTA funguje a nemusí se stahovat soubor aktualizace ručně.

Přemysl Vaculík

VIP 14. 10. 2017, 13:09

Díky, doplněno.

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat