reklama

Lynky – chytrý doplněk do domácnosti s Google Assistant

Lynky – chytrý doplněk do domácnosti s Google Assistant
2017-10-29T09:00:35+01:00
• 29. 10. 2017

Ještě předtím, než bude oficiálně představen první chytrý reproduktor s displejem přímo od Googlu, tak společnost i-Home Technology jako první přichází s možnou alternativou přes crowdfundingovou kampaň u Indiegogo. Nový doplněk do chytré domácnosti nese název Lynky a jejím největším lákadlem bude dotykový displej nebo přítomnost Google Assistant. Vzpomínaná firma Google údajně již pracuje na podobném zařízení pod kódovým označením Quartz.

Lynky zabírá dotykový displej s úhlopříčkou 5 palců a rozlišením 1 280 x 720 pixelů. Otevřená platforma usnadňuje vývojářům přidání dalších zařízení, přičemž nechybí podpora stávajících řešení od jiných výrobců. Za zmínku například stojí Ikea, Nest, TP-Link nebo Hue. Ovládat můžete od žárovek přes termostaty až po robotické vysavače. Zařízení lze postavit jak na stůl, tak má v zádech přípravu pro připevnění ke zdi.

Displej umí zobrazit nejnovější zprávy, aktuální počasí, sportovní výsledky, ceny akcií, program kin či jiné další užitečné informace. Výrobce se nebojí ani srovnání s modelem Echo od Amazonu, který napospas vyšší ceny dokonce vychází hůře. Maloobchodní cena sice vychází na 149 dolarů (tj. cca 3 289 Kč), ale přispěvatelé mají příležitost jej získat za 99 dolarů (tj. cca 2 185 Kč). První kusy chtějí expedovat v lednu 2018. Ovšem první musí dohromady sehnat 30 000 dolarů (tj. cca 662 179 Kč).

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat