reklama

Huawei Mate 10 Pro: druhý nejlepší smartphone pro pořizování fotografií

Huawei Mate 10 Pro: druhý nejlepší smartphone pro pořizování fotografií
2017-10-28T09:10:53+01:00
• 28. 10. 2017

Huawei Mate 10 Pro je bezesporu skvělý smartphone pro nadšené fotografy. Nabízí totiž duální fotoaparát, jenž byl vyvinut ve spolupráci se společností Leica. Fotoaparát kombinuje 12 Mp RGB čip s černobílým snímačem 20 Mp. I díky této technologii zadní kamera dosáhla celkového skóre 97 bodů, a to u DxOMark Mobile. Huawei Mate 10 Pro je tak současně druhé nejlepší zařízení, které kdy kolegové z DxOMark testovali. Na přední příčku mu chybí pouze jediný bod, které obsadil Google Pixel 2.

Specifikace fotoaparátů:

  • Dual-cam s monochromatickĂ˝m snĂ­maÄŤem RGB a 20Mp s rozlišenĂ­m 12 megapixelĹŻ.
  • DvojitĂ© objektivy s clonou f / 1.6 a optickou Leica.
  • 2x bezztrátovĂ˝ zoom.
  • Detekce fázĂ­ a laserovĂ© autofokusy.
  • DvoubarevnĂ˝ LED blesk.
  • Video 2160p pĹ™i 30 snĂ­mcĂ­ch za sekundu (4k) / 1080p pĹ™i 30 a 60 snĂ­mcĂ­ch za sekundu.

Huawei Mate 10 Pro: ShrnutĂ­ testu

Huawei Mate 10 Pro vyniká hlavně svým fotoaparátem, neboť dosahuje fenomenálního skóre fotografií o hodnotě 100 bodů, stejným počtem bodů dosáhl také konkurenční Samsung Galaxy Note 8. Huawei disponuje silnými stránkami, mezi které patří dobrá expozice, velmi dobrý režim s širokou clonou a vynikající výkon autofokusu.

Huawei Mate 10 Pro je velmi dobrý pomocník při vytváření videa, v této kategorii dosáhl skóre 91 bodů. Automatické zaostřování videa je rychlé a přesné, s dobrými možnostmi sledování a obecně nízkou úrovní šumu.

Huawei Mate 10 Pro: Jasné světlo

Při fotografování venku nebo při jasném světle poskytuje Huawei Mate 10 Pro obecně dobrou cílovou expozici, a to i v náročných scénách s vysokým kontrastem, kde jsou zachovány i stínové a zvýrazněné detaily. Příležitostná nestabilita expozice je někdy znatelná, a to zejména na po sobě následujících snímcích v náročném prostředí.

Vyvážení bílé je obecně přesné a velmi konzistentní. Mírný teplý odlitek je viditelný především na venkovních snímcích, což ocení především profesionální fotografové. Ovšem i zde se nachází menší poruchy barevného vykreslování, které mohou vést k nadměrnému sytému podání určité barvy, zvláště červené, což se projeví hlavně nádechem malých skvrn. Textury a detaily jsou však vynikající, a to hlavně při jasném světle.

Huawei Mate 10 Pro: Slabé světlo a blesk

Expozice ve vnitřních i velmi slabých světelných podmínkách jsou na vynikající úrovni, a to i s velmi použitelnými expozicemi 20, 10, 5 a 1 Lux. Huawei Mate 10 Pro také zobrazuje široký dynamický rozsah ve vnitřních fotografiích, přičemž portrét s podsvíceným oknem zobrazuje hezké detaily jak pro tmavší portrétní předmět, tak i pro jasnější pozadí.

(vlevo) Huawei Mate 10 Pro 2x zoom (uprostřed) iPhone 8 Plus 2x zoom (vpravo) Google Pixel 2 2x zoom

Celkové výsledky blesku na modelu Mate 10 Pro jsou vynikající a poskytují pěkné expozice s přesným vyvážením bílé barvy a barevným vykreslením, stejně jako dobré zachování detailů. Výkon blesku je ve svém rámečku dobře vycentrovaný, což zajišťuje i příjemné osvětlení v rozích. Při použití blesku ve velmi slabých světelných podmínkách je v oblastech stínu vidět určitý jas, ovšem celkové vyvážení bílé, vykreslení barev a zachování detailů zůstávají na dobré kvalitě. Dvoutónový LED bleskový modul Mate 10 Pro poskytuje dobré pokrytí záběrů, příjemné expozice a pěknou barvu v bleskových i smíšených světelných snímcích.

Zdroj: dxomark.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim