reklama

Facebook konečně začíná podporovat 4K videa

Facebook konečně začíná podporovat 4K videa
2017-11-15T16:51:12+02:00
• 25. 10. 2017

Facebook se může chlubit tím, že se jedná o největší sociální síť na světě, ale k dokonalosti má stále daleko. Například fotografové si nevyberou Facebook pro sdílení fotek kvůli vysoké kompresi a tvůrcům videí chybí širší podpora formátů.

Sice tato síť již podporuje 360° videa i ve 4K, ale u běžných jsme se mohli setkat pouze s rozlišením Full HD. Konkurenční platformy pro sdílení video obsahu již nabízejí podporu 4K a nyní i Facebook začíná podporovat toto rozlišení. Bohužel se s ním setkáte jen na webu (ukázkové video), aspoň v tuto chvíli. Aplikace pro mobily ještě nedisponují takovou možností, ale to se pravděpodobně brzy změní.

Ačkoliv jsme se dočkali vyššího rozlišení, stále je co zlepšovat. Například si Facebook neporadí s videi se 60 snímky za sekundu, nebo jinými formáty – například 180° videa. V tuto chvíli největší sociální síť dohání standard, který se začal u jiných služeb prosazovat před třemi lety. Uvidíme, jak rychle Facebook adaptuje další formáty.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Michal Král

Kameraman, grafik a fotograf na volnoběžce. U nás se především stará o YouTube kanál, kde jste jej mohli vidět v pořadech jako NaDotek nebo Live.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat