reklama

iOS 11 – gesto pro vyvolání Centra pro oznámení nefunguje zcela správně

iOS 11 – gesto pro vyvolání Centra pro oznámení nefunguje zcela správně
2017-10-12T13:00:20+01:00
• 12. 10. 2017
2

Společnost Apple intenzivně pracuje na velmi závažné chybě funkce Reachability, díky které není možné po zmenšení displeje získat přístup k oznámení. S touto informací na svět přišel Craig Federighi, což je mimo jiné senior viceprezident společnosti Apple pro softwarové inženýrství.

V e-mailu, který byl určen Craigovi, se Michael z MacRumors dotázal na zajímavou otázku:

„Od té doby, co bylo iOS 11 zpřístupněno veřejnosti, jako beta, byla zrušena možnost vyvolat Centrum pro oznámení od středu obrazovky, a to při použití funkce Reachability. V minulosti se jednalo o velmi užitečnou funkci, člověk se totiž nemusel snažit umístit prst na horní část displeje.

Pokud byla funkce opravdu tak užitečná, nevidím jediný důvod, proč by měla být odstraněna. Pokud je to pouze chyba, doufám, že se ji Apple co nejdříve rozhodne napravit.“

Michael z MacRumors se ihned dočkal odpovědi s krátkou poznámkou:

„Na všem pracujeme, chybu opravíme – Craig Frederighi.“

iOS 11 a chyba Reachability

Je tedy jasné, že se obnovené funkce dočkáme v příštích verzí iOS 11.x. Funkci Rechability bylo možné vyvolat pomocí jednoduchého gesta, a to při dvojitým klepnutím na tlačítko Domů. Následně se celá obrazovka iPhonu zmenšila na polovinu displeje, přičemž uživatel získal možnost ovládat telefon v jedné ruce.

Chyba Rechability v iOS 11 nebyla dosud zveřejněna, ovšem několik pečlivých čtenářů zahraničního serveru MacRumors si chyby všimlo a ihned o tom informovali.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Daniel Liška

12. 10. 2017, 14:13

Tak rozhodně bych toto nenazval jako závažnou chybu. Měli by raději řešit opravu závažnějších věcí jako je mizející obsah zamykací obrazovky, zamrzající systém, přeskakující custom klávesnice a výdrž baterie.

Zdeněk Koutský

12. 10. 2017, 16:13

Závažná do jisté míry je:-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim