reklama

ZTE chystá skládatelný telefon s úhlopříčkou 6,8″

ZTE chystá skládatelný telefon s úhlopříčkou 6,8″
2017-09-08T08:05:40+01:00
• 8. 9. 2017
1

Po šesti letech se dočkáme dalšího skládatelného telefonu. V roce 2011 byl vydán telefon Kyocera Echo (na obrázku), který po rozložení nabídl dva displeje o rozměru 3,5″. Nyní však přichází ZTE spolu s operátorem AT&T s myšlenkou na vytvoření nového skládatelného telefonu, který by měl mít ohybatelný displej, který po jeho rozložení nabídne obrazovku se 6,8″ plochou.

kyocera echo

Řada Axon se rozroste o model Multy

Na serveru Venturebeat se objevila informace o připravovaném telefonu od ZTE v řadě Axon, který bude mít skládatelný displej. Čínská firma spolupracuje na výrobě 6,8″ telefonu s americkou telekomunikační společností AT&T. Ačkoli má být telefon skládatelný, neměla by tloušťka celého zařízení být vyšší než jeden centimetr. Doposud však nejsou dostupnější přesnější informace o zařízení, server tvrdí, že Axon Multy by měl mít SoC Snapdragon 820 spolu se 4 GB operační paměti.

Interní paměť telefonu má mít (pouhých) 32 GB, zda půjde rozšířit o SD karty, není zřejmé. Fotoaparát má mít senzor až o 20 MPx. Kapacita baterie se zastaví na 3120 mAh. Zda jsou tyto informace pravdivé, nebo jestli se jedná o specifikace, není jasné. Doposud se neobjevil ani jeden obrázek připravovaného revolučního modelu. Ještě pozoruhodnější je, že do prodeje by měl jít za měsíc v polovině října za cenu kolem 650 amerických dolarů, v přepočtu 14 200 Kč.

Co si o připravovaném telefonu, který pravděpodobně nepřekročí americké hranice, myslíte? Má cenu produkovat takový telefon, který má loňský čip, menší interní úložiště, slabší baterii, a navíc jen o půl palce menší displej než nedávno představený Samsung Galaxy Note 8?

Zdroj: venturebeat.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Josef Pokorny

8. 9. 2017, 8:32
Android aplikace

na dva displeje slabá baterie

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim