reklama

Twitter možná zruší limit 140 znaků a přejde na 280 znaků

Twitter možná zruší limit 140 znaků a přejde na 280 znaků
2017-09-27T05:55:49+01:00
• 27. 9. 2017

U většiny sociálních sítí najdeme určitou vlastnost, která je definuje. U Twitteru je od počátku známo, že se musíte vyjádřit do 140 znaků, případně musíte použít obrázek, video nebo dodatečnou službu. Sice jsme se dočkali některých funkcí, které umožňují lépe využít limit 140 znaků, ale zřejmě to nestačí.

Twitter oficiálně představil novinku, kterou začíná testovat u malého počtu uživatelů. V podstatě jde o zdvojnásobení limitu pro tweety (příspěvky). Na svém blogu popisuje, proč vůbec dochází k tomuto testování. Z vnitřních analýz došli k závěru, že v některých jazycích je velmi komplikované vměstnat myšlenku do 140 znaků, přičemž v jiných je to velmi jednoduché.

Na obrázku výše vidíte, že stejná zpráva zabírá v různých jazycích jiný počet znaků. Jasnou výhodu zde má čínština, japonština nebo korejština, kde jeden znak může zastupovat i několik slov.

Například ze statistik vyplývá, že jen 0,4 % tweetů v japonštině atakuje hranici 140 znaků. U angličtiny je to 9 %. Většina japonských příspěvků má pouze 15 znaků, angličtina má v průměru 34 znaků.

Z těchto důvodů chce Twitter nabídnout možnost se rozepsat na 280 znaků, aby se uživatelé nemuseli zabývat tím, co musí ze zprávy odebrat, aby se vešli do limitu. Nyní si musíme počkat, jak dopadne testování a jestli dojde k rozšíření.

Sice se jedná o zajímavý krok, ale neztratí díky tomu Twitter své kouzlo? Je nutné měnit ikonický limit na příspěvky? Možná by uživatelé uvítali jinou novinku, na kterou čekají už deset let – možnost editování tweetů.

Zdroje: blog.twitter.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim