reklama

Rodinná mediatéka Google Play oficiálně v Česku

Rodinná mediatéka Google Play oficiálně v Česku
2017-09-08T18:09:06+01:00
• 8. 9. 2017
1

Dnes jsme vás jako první informovali o příchodu rodinného tarifu Hudby Play, kde může šestičlenná rodina platit za neomezený přístup pouze 224 Kč. Google zároveň s touto novinkou spustil Rodinnou mediatéku Google Play, s čím souvisí další obsah.

V krátkosti řečeno, jedná se o jednoduché a rychlé sdílení hudby, aplikací, her a filmů z Google Play mezi členy domácnosti. Na této stránce se můžete jednoduše zaregistrovat a následně si projdete jednoduché nastavení, kde určíte hlavní platební kartu. Následně pozvete skrze email členy vaší rodiny. Následně můžete u jednotlivých položek zapnout, že se má zařadit do rodinné mediatéky.

Rodiče mají navíc kontrolu nad nákupy svých dětí – musí je schvalovat.

Google samozřejmě myslí i na soukromí. V rodinné mediatéce se uživatelé mohou rozhodnout, zda chtějí obsah ponechat ve své osobní knihovně, kde k němu mají přístup pouze oni, či ho uložit do rodinné, kde se o něj podělí i s ostatními členy rodiny.

Bohužel ne všechny aplikace přímo podporují zařazení do rodinného výběru. Pakliže se u položky nachází ikona domečku se srdíčkem, můžete tak učinit. Kompletní informace najdete na stránkách nápovědy.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

JiriJandl

8. 9. 2017, 18:46

Jen bych doplnil, že je to nedostupné v G-Suite.
Takže na platící zákazníky Google opět kašle :-/
Nějak tento jejich přístup nechápu…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim