reklama

Nový Google Dashboard aneb v jednoduchosti je krása

Nový Google Dashboard aneb v jednoduchosti je krása
2017-09-11T07:45:47+01:00
• 11. 9. 2017

Zdroj: Google

Google brzy zveřejní nově navržené změny, které implementuje do svého uživatelského panelu ochrany osobních údajů a zabezpečení. Firma se tak snaží nabídnout uživatelům daleko lepší pocit z užívání služby, a to na dotykovém displeji.

Jinými slovy vám Google do rukou dává malou, zato mocnou lžičku, pomocí níž velmi jednoduše získáte veškerá data, která společnost zaznamenává či dosud zaznamenala o vaší osobě. Společnost Google na svém blogu mimo jiné uvedla, že její základní uživatelský panel, který byl spuštěn již v roce 2009, byl zcela předělán.

Panel nově nabízí nástroje jako Můj účet a Moje aktivita, což doporučujeme používat. Jedná se totiž o takzvané portály, pomocí kterých máte možnost sledovat veškerou aktivitu ve službách Google – vyhledávání, Mapy a YouTube. Navíc tyto aktivity později můžete také odstranit a dále spravovat.

Nový Dashboard na ochranu soukromí a bezpečnosti

Na základě zveřejněných fotografií se zdá, že nový panel je taková destilovaná grafická verze nabízející „Zobrazit a spravovat data ve vašem Google účtu“, která se zobrazí jako první a přímo pod ní se zobrazuje další nabídka pod názvem „Populární služby Google“. Současná verze panelu je z větší části řízená pouze textem, s množstvím podnabídek a vyžaduje navigaci nejprve z Můj účet na Osobní informace a soukromí.

Google se prozatím k datu pro vydání ostré verze nijak nevyjádřil. Lze však předpokládat, že se tak stane v několika následujících dnech.

Firma se mimo jiné veřejně pochlubila s údaji týkající se počtu používání nástrojů. Přesněji jde o to, kolik lidí používá specifické nástroje dostupné na řídicím panelu. Stovky milionů lidí každoročně navštíví informační panel Můj účet a desítky milionů lidí použilo nástroj Kontrola ochrany osobních údajů.

Podle slov Googlu více než milion lidí používá funkci Takeout, a to každý měsíc. Ta umožňuje uživatelům exportovat všechna osobní data uložená ve službách Googlu a ukládat je jinde. Od verze první veřejné verze Takeout, která byla spuštěna v roce 2011, uživatelé stáhli více než jeden exabyte dat, což je přibližně jedna miliarda gigabajtů.

Pokud se chcete podívat na svá data, která Google za uplynulá léta nashromáždil, přejděte na stránku ZDE.

Zdroje: theverge.com, engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim