reklama

Apple zveřejnil datum uvedení iPhonu 8

Apple zveřejnil datum uvedení iPhonu 8
2017-09-01T07:50:49+01:00
• 1. 9. 2017

Apple dnes rozeslal oficiální pozvánky na svou konferenci, kde dojde k představení nové vlajkové lodě. Datum je stanoveno na 12. září, jak jsme již v minulém týdnu informovali. Událost se bude konat v divadle Steva Jobse v Cupertinu.

Máme se skutečně na co těšit. Apple se totiž rozhodl u nového iPhonu 8 minimalizovat rámečky, díky čemuž došlo ke zvětšení displeje. Ovšem to není vše.

Spekulace za poslední měsíce

Delší dobu se spekuluje o osudu (dosud) hardwarového domovského tlačítka. Nejdříve jsme měli za to, že se vůbec poprvé dočkáme tlačítka a otisku prstů přímo v displeji. To však očekávat s největší pravděpodobností nemůžeme, a to kvůli nedokončené technologii.

Záhy se na internetu objevila další zpráva, která tvrdila, že se Apple bude inspirovat u svého hlavního konkurenta a čtečku otisků prstů umístí na zadní stranu zařízení, přičemž z hardwarového tlačítka by se stalo softwarové.

Této cesty se cupertinská společnost naštěstí vyhne. Poslední informace uvádí, že s největší pravděpodobností můžeme očekávat softwarové tlačítko umístěné ve spodní části zařízení. Čtečku otisků prstů by pak měl nahradit skener oční duhovky. Nebo bude vše úplně jinak?

iPhone 8 mění směr

Nicméně, to není vše, co můžeme od iPhonu 8 očekávat. Apple se rozhodl s příchodem nové vlajkové lodě změnit celkové chápání systému iOS. Uživatelé iPhone 8 budou totiž výhradně využívat gesta, kterými bude ovládán celý systém. Znamená to tedy, že pro provádění úkolů, jako je přesunutí zpět na domovskou obrazovku a otevření nového multitaskingového přepínače aplikací, budou používána speciální gesta.

Společnost Apple podle zahraničních zdrojů testovala možnost úplného odstranění domovského tlačítka – dokonce i virtuálního – přičemž jej nahrazovala dotykovými gesty. S touto informací do světa přišel server Bloomberg a lidé, kteří jsou seznámeni s celkovými plány Applu.

Pokud by tato zpráva byla pravdivá, mohli bychom iPhone 8 odemykat tažením „tenké lišty“ ze spodní části obrazovky – ve spodní části by na uživatele čekal malý tenký softwarový panel nahrazující domovské tlačítko. Podobné gesto bude k dispozici téměř na každém kroku iOS 11, neboť jím uživatel spustí i nově přepracovaný multitasking aplikací.

Apple se také rozhodl zapracovat na spodní liště iPhonu, která by měla mít stejné funkce, jako na iPadu s iOS 11. Vedle změn založených na softwaru Bloomberg uvedl, že nový OLED panel na „prémiovém“ telefonu disponuje zaoblenými rohy, zatímco současné displeje mají pouze čtvercové rohy. Změn údajně dozraje také boční tlačítko telefonu sloužící pro zapnutí/vypnutí systému, které bude o něco delší než doposud – pro snadnější stisknutí.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim