reklama

Huawei na veletrhu IFA – nový procesor Kirin 970

Huawei na veletrhu IFA – nový procesor Kirin 970
2017-09-02T16:18:24+02:00
• 2. 9. 2017

Mnozí očekávali, že společnost Huawei na letošním veletrhu IFA v Berlíně představí nové smartphony, ale nestalo se tak. Pouze jsme se dočkali již dříve uvedených mobilů Huawei Nova 2 a Nova 2 Plus. Výrobce ale jednu novinku nakonec představil – procesor Kirin 970.

Již dříve se spekulovalo, že by v nadcházejícím top modelu měl být obsažen tento procesor a do jisté míry se to nyní potvrzuje. Kirin 970 má nabídnout dle výrobce 25x vyšší výkon a bude 50x efektivnější než typický čtyřjádrový procesor s jádry Cortex A73.

Kirin 970 obsahuje celkem osm jader, která se dělí do dvou clusterů. Výkonnější nabízí Cortex A73 jádra taktovaná na frekvenci 2,4 GHz a zbylá Cortex A73 na 1,8 GHz. O grafiku se bude starat dvanáctijádrová grafika Mali-G72MP12. Do procesoru byl také integrován dedikovaný čip NPU (Neural Processing Unit), který bude sloužit pro operace v rámci umělé inteligence.

Huawei používá pro výrobu 10nm technologii, díky čemuž dohání konkurenci. Čip jako takový má pouze jeden čtvereční centimetr a na této ploše se nachází 5,5 miliardy tranzistorů.

Výrobce také zmínil, že se podařilo k výraznějšímu pokroku v oblasti zpracování fotografií. Hlavní přednosti se projeví i u rychle se pohybujících objektů. Společnost se neubránila srovnání se Samsumgem Galaxy S8.

Lze počítat s tím, že kromě Huawei Mate 10 se také objeví v dalších top modelech tohoto výrobce.

Zdroje: androidcentral.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim