reklama

Google se odvolal proti pokutě za monopolní praktiky

Google se odvolal proti pokutě za monopolní praktiky
2017-09-14T07:10:27+01:00
• 14. 9. 2017
2

O sporu Googlu a Evropské unie jsme vás před časem informovali. Google dle rozhodnutí Evropské komise má za monopolní praktiky zaplatit necelých 2,5 miliard eur. Americká společnost samozřejmě s takovým rozhodnutím nesouhlasí, a proto se proti němu odvolala. Celý spor tak rozhodně není u konce.

Google ve svém odvolání zmiňuje, že Evropská komise při obvinění za monopolní praktiky nevzala v úvahu pozitivní faktory pro zákazníky. Celý případ se tak bude muset znovu přezkoumat. Odvolání nicméně nevylepší již tak napjaté vztahy mezi oběma stranami.

Přesto se však odvolání Googlu proti pokutě dalo očekávat. Prozatímní vyjádření k případů jsou ale velmi strohá a opatrná. Andreas Schwab, poslanec Evropského parlamentu, neočekává, že by se výsledek sporu po přezkoumání výrazně lišil od současné situace. Google je obviněn z toho, že ve svém vyhledávači upřednostňuje vlastní služby.

Samozřejmě na konečné rozhodnutí si budeme muset počkat. V případě, že Google s odvoláním neuspěje, americké společnosti hrozí i navýšení pokuty až do té doby, než budou provedena patřičná opatření.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

wil hermes

19. 9. 2017, 6:10
Android aplikace

po kia: Alphabet má o dost větší kasičku, než vy ;)

apropo, tyhle pokuty se nedějí z nějakého rozmaru,

Kdyby otevřeli účet klidně bych jim přispěl na boj s chobotnicí EU!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim