reklama

Google odstranil z Google Play aplikace podílející se na DDoS útocích

Google odstranil z Google Play aplikace podílející se na DDoS útocích
2017-09-04T07:45:40+01:00
• 4. 9. 2017

Google v posledních dnech odstranil z Google Play na tři stovky aplikací, které se měly podílet na DDoS útocích. Aplikace využívaly botnet WireX, o kterém máme zprávy již od začátku srpna. V některých případech se dokonce stalo, že útočníci požadovali po obětech peníze.

WireX objevila společnost Akamai, která ve své síti zaznamenala útok na jednoho ze svých klientů. Ve spolupráci s Googlem a dalšími společnostmi se právě na zmiňovaný botnet zaměřili a problém zanalyzovali. Výsledkem je již zmiňované odstranění tři sta aplikací z Google Play Store.

Ve většině případů se WireX skrýval v aplikacích nabízejících vyzvánění, přehrávačích a správcích souborů. Dle dosavadních informací se ví o více než 70 000 zasažených zařízeních ve více než 100 zemích. V případě, že jste na svém zařízení měli nainstalovanou aplikaci, která by byla WireX zasažena, automaticky bude odinstalována.

Zdroje: gizmodo.com, engadget.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim