reklama

Apple: Eddy Cue končí na pozici hlavního výkonného vedoucího vývoje Siri

Apple: Eddy Cue končí na pozici hlavního výkonného vedoucího vývoje Siri
2017-09-06T07:15:16+01:00
• 6. 9. 2017

V jádru celé cupertinské společnosti se v poslední době dějí výrazné změny. Podle posledních informací se Apple rozhodl obměnit hlavního výkonného vedoucího vývoje hlasové asistentky Siri.

DosavadnĂ­m vedoucĂ­m byl hlavnĂ­ Ĺ™editel spoleÄŤnosti Apple, tedy Eddy Cue. Jeho mĂ­sto obsadil velmi populárnĂ­ a oblĂ­benĂ˝ Craig Federighi, jinak pĹ™ezdĂ­vanĂ˝ jako „Air Force One“. Craig nynĂ­ ve firmÄ› plnĂ­ nÄ›kolik dĹŻleĹľitĂ˝ch ĂşkolĹŻ – podává zprávy generálnĂ­mu Ĺ™editeli Timu Cookovi a stará se o softwarovĂ© inĹľenĂ˝rstvĂ­.

„Craig Federighi je senior viceprezident společnosti Apple pro softwarové inženýrství, který podává zprávy generálnímu řediteli Timu Cookovi. Dohlíží na vývoj iOS, macOS, Siri a na společné technické týmy operačního systému. Jeho týmy jsou odpovědné za poskytování softwaru v srdci inovativních produktů společnosti Apple, včetně uživatelského rozhraní, aplikací a frameworků.“

Craig Federighi odvádí více než skvělou práci, a tak není divu, že tuto pozici nově obsazuje. Ovšem o možném nástupu se spekulovalo již dříve, a to na základě nedávných rozhovorů či scénických vystoupení v klíčových prezentacích společnosti Apple.

Například na WWDC 2016 se Federighi a ředitel marketingu Phil Schiller připojili k Johnu Gruberovi kvůli diskuzi. Hlavním tématem byla hlasová asistentka Siri a podpora vývojárů třetích stran (SiriKit).

Na WWDC 2017 pak Federighi diskutoval o vylepšení Siri v iOS 11, včetně přirozenějšího hlasu, vestavěných překladatelských schopností a pokroku v strojovém učení a umělé inteligenci. Příchod Craiga na pozici hlavního výkonného vedoucího vývoje Siri neznamená, že by Eddy Cue z Applu odešel úplně.

I nadále totiž dohlíží na několik služeb a aplikací, včetně iTunes Store, Apple Music, Apple Pay, Apple Maps, iCloud, iWork a iLife. Hlavním důvodem, proč se Apple k takovéto změně rozhoupal, je podle dostupných informací fakt, že se firma chce více soustředit na původní obsah.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim