reklama

Apple: Eddy Cue končí na pozici hlavního výkonného vedoucího vývoje Siri

Apple: Eddy Cue končí na pozici hlavního výkonného vedoucího vývoje Siri
2017-09-06T07:15:16+02:00
• 6. 9. 2017

V jádru celé cupertinské společnosti se v poslední době dějí výrazné změny. Podle posledních informací se Apple rozhodl obměnit hlavního výkonného vedoucího vývoje hlasové asistentky Siri.

Dosavadním vedoucím byl hlavní ředitel společnosti Apple, tedy Eddy Cue. Jeho místo obsadil velmi populární a oblíbený Craig Federighi, jinak přezdívaný jako „Air Force One“. Craig nyní ve firmě plní několik důležitých úkolů – podává zprávy generálnímu řediteli Timu Cookovi a stará se o softwarové inženýrství.

„Craig Federighi je senior viceprezident společnosti Apple pro softwarové inženýrství, který podává zprávy generálnímu řediteli Timu Cookovi. Dohlíží na vývoj iOS, macOS, Siri a na společné technické týmy operačního systému. Jeho týmy jsou odpovědné za poskytování softwaru v srdci inovativních produktů společnosti Apple, včetně uživatelského rozhraní, aplikací a frameworků.“

Craig Federighi odvádí více než skvělou práci, a tak není divu, že tuto pozici nově obsazuje. Ovšem o možném nástupu se spekulovalo již dříve, a to na základě nedávných rozhovorů či scénických vystoupení v klíčových prezentacích společnosti Apple.

Například na WWDC 2016 se Federighi a ředitel marketingu Phil Schiller připojili k Johnu Gruberovi kvůli diskuzi. Hlavním tématem byla hlasová asistentka Siri a podpora vývojárů třetích stran (SiriKit).

Na WWDC 2017 pak Federighi diskutoval o vylepšení Siri v iOS 11, včetně přirozenějšího hlasu, vestavěných překladatelských schopností a pokroku v strojovém učení a umělé inteligenci. Příchod Craiga na pozici hlavního výkonného vedoucího vývoje Siri neznamená, že by Eddy Cue z Applu odešel úplně.

I nadále totiž dohlíží na několik služeb a aplikací, včetně iTunes Store, Apple Music, Apple Pay, Apple Maps, iCloud, iWork a iLife. Hlavním důvodem, proč se Apple k takovéto změně rozhoupal, je podle dostupných informací fakt, že se firma chce více soustředit na původní obsah.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim