reklama

První Google ARCore aplikace v Obchodě Play

První Google ARCore aplikace v Obchodě Play
2017-09-06T06:51:04+02:00
• 6. 9. 2017

Minulý týden jsme se dočkali představení Google ARCore, což je vlastně softwarové řešení pro vytváření aplikací pro rozšířenou realitu. Hlavní výhodou je, že zde není potřeba specifických dodatečných senzorů, jako je tomu u zařízení v rámci projektu Tango. Nyní jsme se dočkali první aplikace v Obchodě Play, která byla postavena na tomto novém SDK.

Novinka se jmenuje Atom Visualizer for ARCore Preview a její hlavní účel je čistě výukový. Uživateli zobrazí jakýkoliv prvek s periodické tabulky v rámci rozšířené reality. Princip a účel je velmi jednoduchý, ale co čekat od první aplikace svého druhu, která se dostává mezi uživatele.

Bohužel aplikace není dostupná pro všechny. Samotný projekt Google ARCore se nachází ve stavu preview a jsou podporovány jen dva typy zařízení – Galaxy S8 a Pixel (XL). Pokud si chcete tuto novinku vyzkoušet na svém mobilu, budete muset první stáhnout ARCore Services (lze provést side-load APK) a následně nainstalovat APK nové aplikace. Do toho by se měli pouštět ale jen zkušenější uživatelé.

logo-app Atom Visualizer for ARCore Preview Signal Garden Zdarma ANDROID

Zdroj: ausdroid.net

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim