reklama

Posílat peníze skrze Apple Pay bude možné i v rámci EU

Posílat peníze skrze Apple Pay bude možné i v rámci EU
2017-09-06T07:45:11+01:00
• 6. 9. 2017

Společnost Apple podala v Evropské unii žádost o takzvanou ochrannou známku, a to pro Apple Pay Cash. Jedná se o novou („peer-to-peer“ ) službu pro iMessage, která bude dostupná již od nové verze iOS 11. Nyní konečně víme, k čemu bude novinka sloužit.

Jedná se o službu, pomocí které si mohou uživatelé iMessage mezi sebou posílat platby. Apple Pay Cash tak výrazně rozšiřuje možnosti plateb přes Apple Pay. Nicméně, o této novince informoval technologický blog LetsGoDigital.

Ten ve své zprávě napsal, že žádost byla schválena v kanceláři Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) a služba je klasifikována jako „počítačový software pro použití v souvislosti s elektronickými platbami a převodem prostředků“. iOS 11 tak uživatelům brzy umožní platit peníze v rámci jedné aplikace.

Řidičský průkaz jako ID

Budete-li chtít odeslat platbu v hotovosti, uživatel ji autentizuje pomocí Touch ID (?nebo prostřednictvím skeneru obličeje) na svém iOS zařízení či Apple Watch. Peníze získané službou se přesouvají na automaticky generovanou virtuální platební kartu Apple Pay, podobnou dárkové kartě, jež se ukládá do aplikace Peněženka.

Tuto kartou pak můžete v budoucnu použít na pravidelné nákupy v maloobchodních prodejnách a na internetu, samozřejmě pouze na místech, kde je Apple Pay podporováno. Uživatelé však budou moci převést peníze i na přidělený bankovní účet.

Apple ještě nabídl další podrobnosti o tom, jak bude Apple Pay Cash pracovat v praxi. Brazilský technologický blog iHelp BR však odhalil kódové odkazy, a to v rámci frameworku Apple Pay. Tyto odkazy naznačují, že uživatelé budou muset autentizovat službu buď řidičským průkazem nebo Photo ID.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim