reklama

Android 8 Oreo – chyba způsobující zastavení mobilního připojení

Android 8 Oreo – chyba způsobující zastavení mobilního připojení
2017-09-19T13:19:42+01:00
• 19. 9. 2017
5

Android 8 sice byl představen a oficiálně zamířil do prvních telefonů, samozřejmě do Nexusů a Pixelů. V dohledné době budou k dispozici první aktualizace jiných zařízení a dokonce se zanedlouho objeví první mobily s Androidem 8 již v základu. Bohužel se objevila další chyba, která nyní postihuje majitele Nexusů a Pixelů.

Problém se objevuje v případě, když vám dojdou mobilní data. Na smartphonu se objeví informace, že došlo k vyčerpání balíčku. V tomto momentu mobil s Androidem 8 kompletně zastaví připojení, a to i v případě, že operátor podporuje zpomalený internet po vyčerpání FUP. Bohužel tento problém odstaví i třeba posílání nebo přijímání MMS zpráv. Zatím nevíme, jaký to má dopad například na VoLTE.

Již nyní se podařilo zjistit, že se jedná o problém systémové aplikace CarrierDefaultApp. Neočekávaně reaguje na zprávu od operátora a způsobuje zastavení připojení k internetu. Dobrou zprávou je, že zastavení připojení se týká jen mobilních dat. Takže se můžete připojit přes WiFi.

Google již byl seznámen s problémem

Zatím není jednoduchý způsob, jak tento problém dočasně vyřešit. Musíme počkat, až Google vydá aktualizaci s opravou. Můžete jen u operátora aktivovat datový balíček, aby byla vyslána informace, že datový limit navýšen.

Děkujeme Google Novinkám za zaslání námětu

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Pokorny

20. 9. 2017, 14:33
Android aplikace

Petr Horník: Mobil.cz tuto službu nezrušil. Jen trochu změnil pravidla. Po vyčerpání datového balíčku vám data zpomalí na cca 10KB ale jen na 30 dni od vyčerpání datového balíčku. Pokud si do 30ti dní od vyčerpání datového balíčku nekoupíte další tak teprve pak vám data zcela zastaví. Napsal jsem to trochu krkolomně ale snad to jde z textu pochopit :) Nicméně po zpomalení stahování dat je internet v podstatě nepoužitelný protože z deklarovaných 10KB je to zhruba jen 7KB což stačí tak maximálně na psaní přes služby jako je Messenger nebo Viber. Na pouštění videa nebo stahování větších souboru můžeme zapomenout..

Lukáš Meissner

19. 9. 2017, 22:02
Android aplikace

Kdyby nečetl naše SMS tak by na to nemohl reagovat ????

Jan Roháč

19. 9. 2017, 14:09
Android aplikace

To u operátora Mobil.cz mám už víc než měsíc. Telefon Vernee Apollo Lite, Android 7.1.2 Mad ROM. A manželka též.

Petr Hroník

20. 9. 2017, 7:36
Android aplikace

To asi proto že mobil.cz zrušil spomalený internet po vyčerpání FUP. Takže to není chyba. To byl důvod proč jsem od mobil.cz odešel.

Jan Roháč

20. 9. 2017, 8:13
Android aplikace

Který operátor má teď ještě data po vyčerpání fup?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim