reklama

Alphabet dokončuje reorganizaci – vytvořil holding XXVI

Alphabet dokončuje reorganizaci – vytvořil holding XXVI
2017-09-08T07:30:15+01:00
• 8. 9. 2017

Jsou to již dva roky, co Larry Page oznámil společnost Alphabet. Page to tehdy odůvodnil tak, že Alphabet má podporovat nové podniky, které se věnují své oblasti nezávisle na Googlu. Až po 2 letech však dochází k oddělení dceřiných společností od Googlu. Byla vytvořena holdingová společnost XXVI Holdings Inc.

Struktura Alphabet byla poměrně jasně daná. Veškeré podniky a startupy byly fakticky dceřinými společnostmi Googlu. Díky vytvoření holdingové společnosti se tyto menší podniky staly dceřinými společnostmi Alphabet. Stojí tak po boku samotného Googlu a v organizační struktuře mají rovnocenné postavení.

Dochází rovněž k transformaci samotného Googlu. Ten se stal nově společností s ručením omezeným. To je odůvodněno tím, že společnost spadá nově do holdingu XXVI. Společnosti uvnitř holdingu jsou tak na sobě finančně nezávislé. Každý jednotlivý subjekt uvnitř holdingu zodpovídá za své vlastní dluhy a závazky.

Podání na změnu struktury byla uvedena příslušným úřadům v minulém týdnu. V odůvodnění tvůrci zmiňují, že jednotlivé společnosti budou moci fungovat efektivněji. A pokud vás trápí, co vlastně XXVI znamená, tak vězte, že se jedná o počet písmen v abecedě vyjádřený v římských číslicích.

Zdroj: bloomberg.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim