reklama

Uživatelé Androidu 8.0 hlásí chybu s bluetooth

Uživatelé Androidu 8.0 hlásí chybu s bluetooth
2017-08-24T20:02:57+01:00
• 24. 8. 2017

Dne 21. srpna byl oficiálně představen Android 8 Oreo. Avšak záhy po oficiálním uvedení se začaly objevovat stížnosti od uživatelů, že mají problémy s Bluetooth konektivitou. Jde o telefony Pixel a Nexus. U obou typů zařízení se u mnoha uživatelů objevily problémy s nemožností připojení zařízení k telefonu pomocí Bluetooth. Google vlastníky telefonů vyzývá, ať jim sdělí potřebné informace, aby mohli chybu opravit.

Problém se sluchátky, reproduktory a auty

Problém s Bluetooth konektivitou se objevil na nejvíce používaných Bluetooth zařízeních, a to na sluchátkách, na reproduktorech a na autech, které mají Android Auto anebo i rádia propojitelná přes funkci Bluetooth.

Nepříjmenou zajímavostí pro Google je, že problém hlásili uživatelé již od verze Android 7 Nougat, avšak ne v takovém množství jako nyní. Proto Google vytvořil na svém fóru dvě nová vlákna, pro vlastníku Nexusů a pro vlastníky Pixelů, aby sdělili své problémy a díky poskytnutým přesnějším údajům by měl Google problém vyřešit.

Google žádá následující údaje:

 • Auta:
  • rok výroby/výrobce/model
  • pospat přesně problémy, kdy a jak vznikají, jak se projevují
 • Sluchátka
  • Výrobce sluchátek
  • Popsat problémy
 • Bluetooth reproduktory
  • Výrobce zařízení
  • Popsat problémy s připojením

Na obě fóra již bylo přidáno více než dvě stě příspěvků popisujících nemožnost připojení. Nejčastěji se vyskytujícím problémem je nemožnost správného přehrávání hudby, tedy přenos dat.

Uživatelé se sice k zařízení připojí, ale buď se jim po nějaké době samo odpojí, nebo se Bluetooth samo vypne, nebo přenos sice probíhá, ale nekvalitně, se šumem. Mnoho uživatelů též uvádí, že chybu s Bluetooth mělo již při vývojářských verzích. Bohužel Google s tím nic do finální verze neudělal.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat