Google testuje odlehčenou verzi vyhledávání pro země s horším připojením k internetu APK

Google testuje odlehčenou verzi vyhledávání pro země s horším připojením k internetu [APK]
2017-08-19T10:17:37+02:00
• 18. 8. 2017

Zdroj: Google

Google myslí na země, kde připojení k internetu je žalostné natolik, že ani běžná aplikace pro vyhledávání od Googlu by nezvládala načíst požadovaná data. Proto je ve vývoji verze lite, která tento problém odstraní, a i při pomalém mobilním připojení se vám požadovaný výsledek načte, jelikož vyhledávač bude stahovat jen ta nepotřebnější data. Google tímto krokem cílí na rozvojové země, kde není dobré pokrytí k připojení k internetu. První zemí, kde je odlehčené vyhledávání dostupné, je Indonésie.

Vyhledávač, který není pouhým vyhledávačem

Nová lite verze umí kromě prostého vyhledávání, dle textu, též zobrazovat nejnovější zprávy, nabídnout kategorie obrázků k vyhledání či vaše nejnavštěvovanější stránky. Aplikace též zobrazí informace o počasí dle automaticky určené lokace, kde pod vypsanými údaji přidá aktuální zpravodajství o počasí a další vyhledávací výsledky. Taktéž umí ukázat blízká zajímavá místa k navštívení, nebo přeloží požadované věci.

Google Lite Search

Prakticky každá zobrazená položka na obrázku výše po rozkliknutí ukáže uživateli graficky upravený výsledek vyhledávání, jak jsme tomu zvyklí například v Google Now Launcher / Feed. Ovšem zde již zcela viditelně jsou rovnou uživateli nabízeny další podobné výsledky v podobě běžných odkazů.

Aplikace sama uvádí, že je to experimentální verze, proto některé funkce nejsou použitelné, jako využití tzv. internal browser, což je obdoba Chrome Custom Tabs. Jelikož zmíněná funkce nefunguje, otevírají se nalezené položky právě v Chrome Custom Tabs. Aplikace má navíc ještě, kromě automaticky nižších nároků na datový tok, možnost zaškrtnout v nastavení kolonku Use lite web pages, která je popsána jako funkce šetřící data při surfování webem skrze aplikaci Search Lite.

U nás v ČR by tato verze byla též potřebná, jelikož například připojení k mobilní síti během cestování vlakem je možné většinou akorát přes Edge. Pokud chcete, můžete si aplikaci stáhnout z přiloženého odkazu, kde je APK soubor s prvotní verzí aplikaci.

Po instalaci vás aplikace přiměje zvolit jeden ze čtyř indonéských jazyků. Je jedno, co zvolíte, v nastavení si můžete vybrat poté angličtinu, čeština není dostupná. Vyhledávání a popis jednotlivých položek je tedy srozumitelné v nám blízké angličtině. Mě osobně aplikace ani k výběru jazyka nepustila, jelikož spadla a hned se spustila znovu a rovnou přeskočila krok vybírání indonéského jazyka.

Zdroje: theverge.com, androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat