reklama

V počtu nositelných zařízení vede Xiaomi před Applem

V počtu nositelných zařízení vede Xiaomi před Applem
2017-08-28T11:19:04+01:00
• 27. 8. 2017

Zájem o nositelná zařízení roste sice pomalu, ale jistě. Dokazuje to nově zveřejněná statistika od analytické společnosti Strategy Analytics a Canalys, která nedávno ukázala obdobnou analýzu zaměřenou na chytré telefony. Ve druhém čtvrtletí tohoto roku si dva výrobci vydobyly lepší pozici než kalifornský Apple, a ten se tedy v žebříčku zařadil až na třetí příčku stejně jako mezi telefony. O největší množství dodaných zařízení se postaralo čínské Xiaomi.

Firmy Canalys a Strategy Analytics shodně informují o meziročním 8% nárůstu, což odpovídá 21,6 milionům dodaných kusů. První místo patří zmiňovanému Xiaomi s 3,5-3,7 miliony zařízení, které pronásleduje Fitbit s 3,3-3,4 miliony zařízení. Ovšem Fitbit prošel výrazným meziročním propadem o 34 % a v celkovém podílu klesly téměř na polovinu. Třetí Apple ještě v roce 2016 zabíral téměř 50 % trhu, ale v současné době dodal pouze 2,7-2,8 milionu zařízení.

Jak se zatím zdá, tak Xiaomi těží z nízkých cen a Fitbit spoléhá na levné fitness náramky. Naopak Apple může ztrácet jen díky nadstandardním hodinkám za vyšší cenu, ale analytici věří, že očekávaná podpora mobilních sítí u Watch 3 jim do budoucna zajistí lepší místo v žebříčku. Společnost Apple údajně bude těžit hlavně z velmi dobrých vztahů s mobilními operátory nejen ve Spojených státech.

Zdroje: ,

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim