reklama

Apple opět v kladných číslech, má o miliardu větší zisk

Apple opět v kladných číslech, má o miliardu větší zisk
2017-08-04T08:00:10+01:00
• 4. 8. 2017

Nedávno jsme psali o finančních výsledcích v druhém čtvrtletí tohoto roku, zmiňovali jsme různé výrobce telefonů, zvláště pak Huawei a Sony, taktéž jsme psali o tom, jak si vedl například Facebook, Twitter či Google Play a App Store. Nyní vám přinášíme finanční výsledky společnosti Apple. Ta oproti loňsku navýšila svůj zisk, vydělala si o miliardu amerických dolarů více. Vděčí za to hlavně neklesající popularitě značky.

Apple logo Steve Jobs silhouette

Za zisk vděčí hlavně prodeji iPhonů

Hlavním prodejním artiklem giganta ze Sillicon Valley je iPhone. Toho se ve druhém kvartále prodalo na 41 miliónů kusů. Z prodeje oněch 41 miliónů iPhonů měla firma příjem necelých 25 miliard amerických dolarů. Spolu s iPady, Macy a servisem a dalšími prodanými zařízeními dělá celkový příjem 45 miliard amerických dolarů, v přepočtu jeden bilión korun českých.

Po zaplacení všech nezbytných poplatků, jako jsou výrobní náklady, platy či různé daně, zbylo Applu 8,7 miliardy amerických dolarů, což v české koruně dělá skoro 200 miliard. A to za pouhé tři měsíce.

V brzké době se očekává představení nového iPhonu 8, očekává se též velký nárůst prodeje telefonů této značky. Nejenže u starších modelů půjde cena dolů, ale předpokládá se i veliký zájem o nový, v některých věcech revoluční, iPhone 8.

Tim Cook se nechal slyšet, že je nadšený z meziročního sedmi procentního nárůstu zisků, který se promítl ve všech oblastech firmy. Navíc se zmínil, že se těší na představení vylepšených produktů, zvláště u systémů, jako je iOS, macOS, watch OS či tvOS.

Zdroj:

https://9to5mac.com/2017/08/01/apple-earnings-fy17-q3/

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim