reklama

Sony se náramně daří, Huawei ještě lépe

Sony se náramně daří, Huawei ještě lépe
2017-08-02T14:27:45+01:00
• 2. 8. 2017
1

Postupně se nám objevují výsledky z druhého kvartálu, informovali jsme vás postupně o některých výrobcích telefonů, taktéž jsme psali o tom, jak si vedl například Facebook, Twitter či Google Play a App Store. Nyní své výsledky ukázalo Sony spolu s Huawei. A oběma subjektům se náramně daří.

Oba subjekty v miliardových přebytcích

Sony za druhé čtvrtletí tohoto roku v celé své podnikatelské sféře získalo celkově skoro 17 miliard amerických dolarů, po odečtení všech poplatků a výdajů firmě zůstalo 1,43 miliardy dolarů. Mobilní divize samotná byla úspěšná jen na půl. Měla sice celkově menší příjem, ten klesl o 2,5 % ze 185 na 181 miliard jenů, avšak celkový čistý zisk vzrostl devětkrát ze 0,4 na 3,6 miliardy jenů.

Japonská firma očekává do příštího roku další nárůst, a to nejenom v oblasti mobilních technologií, kde si věří ve velkolepý návrat, ale hlavně v herní oblasti, kde hodně peněz přináší prodej zařízení Play Station.

Huawei je na tom zcela jinak. Je vedoucím prodejcem mobilních telefonů na čínském trhu, kde kontroluje 20 % celého trhu a v celém světě se mu daří také velice dobře, prakticky na každém trvale obydleném kontinentě má vždy okolo 10% podíl na trhu s telefony, celosvětově jeho podíl činí 9,8 % a staví ho na třetí místo za Samsung a Apple.

Celkový příjem za Q2 2017 činil u Huawei 41,83 miliard amerických dolarů, což je o 15 % větší příjem oproti loňskému porovnání. A čistý zisk z celkového příjmu tvořil 11 %, tedy 4,6 miliardy amerických dolarů, což je více než trojnásobně více než u Sony.

Huawei pravděpodobně čeká slibná budoucnost, protože je hlavním investorem do rozvoje 5G sítě a pokud se firmě bude dařit i nadále dobře finančně, tak můžeme čekat i rozvoj 5G infrastruktury.

Zdroje: sony.net, androidheadlines.com, betanews.com

 

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Pre oboch 👍👍👍

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim