reklama

Sociální síť Facebook je stále na vzestupu, ukázalo meziroční srovnání

Sociální síť Facebook je stále na vzestupu, ukázalo meziroční srovnání
2017-07-29T09:40:19+02:00
• 29. 7. 2017

Facebooku se neustále daří, nejenom že nedávno překonal hranici 2 miliard měsíčních uživatelů, tak má úspěchy i ve finanční oblasti. V mezi ročním kvartálním srovnání zaznamenal vzestup. Celkové zisky vzrostly o 45 %, čistý příjem společnosti ještě mnohonásobně více.

Facebook 2017 logo

Facebook se svojí 1,32 miliardou denních uživatelů a 2,01 miliardou měsíčních uživatelů je nejpoužívanější sociální sítí na světě. Facebook kvůli rozšiřování svého působení do oblasti šíření internetu či tvorby VR a AR produktů též najímal nové zaměstnance. Oproti loňskému roku najal skoro dvojnásobný počet nových pracovníků. K 30. červnu byl celkový počet osob zaměstnaných u této společnosti 20658, což je o 43 % více, než loni.

Celkový příjem Facebooku za Q2 tvořil v roce 2016 6 436 000 000 dolarů (142 miliard korun českých), ovšem v letošním Q2 byl příjem o 45 % vyšší a celkově přesáhl hranici 9 miliard amerických dolarů (206 miliard Kč). Po odečtení všech nákladů a daní je čistý zisk třetinový. V loňském roce v mezikvartálním výsledku získal Facebook přes 2,2 miliardy amerických dolarů, zatímco v letošním kvartálu to bylo o 70 % více, celkem přes 3,8 miliardy amerických dolarů, což při současném kurzu měny dělá 86 miliard Kč.

FB Q2 2017

 

„Měli jsme skvělý druhý kvartál a stejně tak první polovinu roku. Naše společnost již čítá dvě miliardy uživatelů a my i nadále usilovně pracujeme na tom, abychom lidem na celém světě umožnili být navzájem blíže k sobě, skrze naši sociální síť,“ sdělil k výsledků druhého kvartálu roku 2017 CEO Facebooku Mark Zuckerberg.

Zdroje: investor.fb.com, fonearena.com, fonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat